Innovatsioonipanga kaebuse menetlus jõudis lõpule

26. märts 1998, 00:00

Menetluse lõpetamise aluseks oli Innovatsioonipanga esindaja vandeadvokaat Viktor Kaasiku 20. märtsi kirjalik taotlus kaebusest loobumise ja menetluse lõpetamise kohta. Kaasik tõdes oma taotluses, et haldusõiguslik vaidlus kõnealuses asjas on kaotanud iseseisva tähenduse ning sõltumata kohtulahendist ei mõjuta see mingil määral kaebuse esitaja seadusega kaitstud õigusi ja huve.

Läinud aasta 18. märtsil tehtud pangainspektsiooni ettekirjutus oli aluseks Eesti Panga nõukogu septembris tehtud otsusele Innovatsioonipanga tegevuslitsents tühistada. Halduskohus tõdes oma eilses määruses, et seaduse kohaselt ei saa Innovatsioonipank menetluse lõpetamise korral enam uuesti pöörduda kohtu poole kaebusega Eesti Panga vastu vaidluses pangainspektsiooni ettekirjutuse üle samadel alustel.

Eesti Panga esindaja vandeadvokaat Aare Tark leidis eile, et kaebuse tagasivõtmisega on Innovatsioonipank talle tehtud pangainspektsiooni ettekirjutuse sisuliselt õigeks tunnistanud. Tark lisas, et Innovatsioonipanga alustatud kohtuvaidlused pangainspektsiooni ettekirjutuse ja keskpanga nõukogu otsuse üle ei ole Kaasiku väidetest hoolimata kattuvad vaidlused.

Viktor Kaasik esitas juba mullu detsembris halduskohtule taotluse liita kaks menetlust üheks protsessiks, ent kohus ei rahuldanud seda.

Innovatsioonipanga kaebus Eesti Panga nõukogu otsuse peale tuleb halduskohtus taas arutusele 22. aprillil. Tallinna halduskohtu otsuse, mis tunnistas keskpanga otsuse seadusevastaseks, tühistas teatavasti Tallinna ringkonnakohus. Viimasega asus samale seisukohale ka riigikohus, kelle 2. märtsil jõustunud otsusega saadeti asi taas halduskohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing