Estonia teatri uues kuppelsaalis tehakse proove juba kuu aega

02. aprill 1998, 00:00

Oma maja rahvas nimetab kuuenda korruse uut prooviruumi teatri lakaks.

Hellitusnime sai saal tänu sellele, et enne asus siin pööning. Ruumi polnud kunagi millekski muuks kasutatud.

Algul lootis teater saali valmis teha ilma sisekujundajate abita. Ent arvestades ehituse tähtsust, otsustati siiski neilt nõu küsida.

Aulo Padaril ja Juta Lemberil oli ees saali unikaalsetest liimpuitkaartest lagi ning akustikanõuded, mis lisasid kujundusele oma piirid. Valminud saal on saanud kauni, lihtsa, avara ja valge sisemuse.

Saali sissekäigu kohale jääb rõdu, kust on võimalik kontserte anda. Rõdu piirab viiest metalltorust noodijoonestikku sümboliseeriv käsipuu.

Kuppelsaali peab teatri ehitusdirektor Toivo Erilt ehituslikuks kõrvalproduktiks, sest kõige tähtsam oli, et teatrimajale uus katus peale saaks. Teatrirahvas ise peab laka-katuse tähtsusjärjestust nähtavasti vastupidiseks.

Ruumi põranda on ehitajad isoleerinud seintest kummipatjadega, seinad on mitmekihilised ja saali viib topeltuks, need abinõud tagavad ruumi heliisolatsiooni.

Teisena on Estonia teatri kuppelsaali juures silmas peetud akustikat. Ruum ei tohi liiga palju kõlada. Seepärast on lae alla tõmmatud riidekangad.

Esimese proovi teatri suurimas proovisaalis tegi 10. märtsil Neeme Kuningas. Siiani tegi Estonia trupp suuremad proovid saali laval.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing