22. aprill 1998 kell 22:00

Kinnisvarafirmad hindavad Uus Maad

Kinnisvarafirmade edetabeli koostamisel lähtuti kinnisvaraspetsialistide professionaalsusest vahendus- ja hindamisteenuste osutamisel, ettevõtte populaarsusest, firma arengust viimase aasta jooksul, koostöökogemusest ja käibevahendite hulgast.

Oma arvamuse konkurentide kohta avaldasid A. Alliksaare kinnisvarabüroo, Arco Vara, ERI Kinnisvara, Hillar Viksi kinnisvarabüroo, Kinnisvaraekspert, Reinhard, Linn ja Maa, LVM Kinnisvara, Ober Haus, Uus Maa, Simus, Rime Kinnisvara, Seve Kinnisvara ja Tõnissoni Kinnisvara. Mendelson & Co ja Pindi Kinnisvara ei vastanud.

Kinnisvarabürood Uus Maa pidasid parimaks kaheksa firmat, enimhinnatud omadustena toodi esile tööd kinnisvara arenduse vallas, Eesti piires suhteliselt laiaulatuslikku haaret, kvaliteetset hindamisteenust, koostöövalmidust, ausust, avatust ja ettevõttesisest organiseeritust.

Uus Maad peeti pingeritta pääsenud firmade seas kahe aasta jooksul kõige kiiremini arenenuks, väga kõrge hinnangu sai ka kinnisvarabüroo juhtkond.

OÜ Uus Maa Kinnisvaraarendus tegevdirektori Ville Jehe ja OÜ Uus Maa Kinnisvarabüroo tegevdirektori Urmas Lauri sõnul on reputatsiooni nimel palju tööd tehtud ja teiste kinnisvarafirmade tunnustus on meeldiv kinnitus nende valitud strateegia õigsusele.

Uus Maa suurimateks arendusprojektideks on Ville Jehe ütlusel seni veel varemetes krunt Tallinnas Harju tänaval, elumaja Pikk 40/42, Rotermanni keskuse juures asetsev poolehektariline krunt, büroomaja Paldiski maanteel ja ehituskrunt Sakala ja Tatari tänava nurgal. Urmas Lauri sõnul peaks Uus Maa netokäive teenuste osutamisel küündima sellel aastal 17 miljoni kroonini.

Esikolmikusse mahtunud Arco Vara kinnisvarabürood ja ASi Mendelson & Co hinnatakse nende professionaalse tegevuse tõttu tootmispindade müügi ja rendi alal. Samas tuntakse Arco Vara ka kui võimsat turuspekulanti, kes oskab osta kinnisvara odavalt kokku ja müüa seda kallilt edasi.

Arco Vara suurim kinnisvaraprojekt on juhatuse esimehe Ivar Siimari sõnul Veskimöldri elamurajooni rajamine. Kinnisvarabüroo käesoleva aasta kogukäibeks pakub ta alla 100 miljoni krooni.

Mendelson & Co äridirektor Margus Konsap ütleb, et nende tähtsamad objektid on Tallinna ajakirjandusmaja, Tõnismägi 3a, Kawe Plaza ja tulevane kaubamaja Viru tänaval. Konsap prognoosib Mendelson & Co tänavust käivet 100 miljonile kroonile.

Spetsialistide hinnangul on esikümnesse pürgimiseks piisavalt potentsiaali ka mõnel teisel kinnisvarafirmal, kõige rohkem peeti seejuures silmas A. Alliksaare ja Hillar Viksi kinnisvarabürood.

Hetkel kuum