Ernesto eluasemelaen

01. juuni 1998, 00:00

Ernesto Preatonit on peetud fenomeniks, prohvetiks ja trenditegijaks. Kui ta kolm aastat tagasi oma kaaskonnaga Eestisse saabus, ei teadnud temast keegi eriti midagi arvata.

Selle peale, et ta omal ajal Ühispanka korraga hulga miljoneid paigutas, kergitati parimal juhul vaid kulme. Pärast läinudaastast börsikrahhi hakati oma positsioonid tõusuharjal likvideerinud ja sellega 250 miljonit krooni teeninud Preatonist rääkima kui paljude eeskujust oma investeeringute planeerimisel.

Väärtpaberituru madalseisuaegadel pidas Preatoni mõistlikumaks investeerida kinnisvarasse ja sai Eesti arvestatuimaks kinnisvaraarendajaks, kelle investeeringud siinmail ulatuvad 1,2 miljoni kroonini.

Läinud nädalal üllatas Preatoni avalikkust teatega, et omandab koos äripartneri, Itaalia suurpanga Banca Agricola Mantovanaga Eesti ühe väiksema bilansimahuga pangas -- Krediidipangas -- 70protsendilise osaluse. Vihjeid kavatsustest odavalt Itaaliast sissetoodud rahaga agressiivselt Eesti eluasemelaenuturule tulla on Itaalia äriguru andnud varemgi, nüüd on siis konkreetne samm astutud ja raha kanaliseerimiseks n-ö juriidiline keha soetatud.

Vaadates Preatoni seniseid eksimatuid tehinguid võiks ehk eeldada, et ka seekord läheb kõik hiilgavalt. Igatahes on itaallaste tehingu puhul tegemist huvitava signaaliga, mis loomulikult toob kasu Krediidipangale ja elavdab Eesti panga- ja laenuturgu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing