31. mai 1998 kell 22:00

Shell kohendab EK tanklad

Shell Eesti ASi juhatuse liige Kaido Kaare ütles, et EK jaamade uuendamine toimub mitmekaupa. «Võetakse kolm jaama ette ja tehakse ära, siis võetakse järgmised kolm ja nii edasi,» seletas ta.

Rekonstrueerimistööde kestus sõltub Kaare sõnul tööde mahust. «Mõni jaam läheb täielikult ümberehitamisele,» lausus ta.

Kaare sõnul ei tähenda tanklate rekonstrueerimine, et kõik EK jaamad jääks Shelli kaubamärgi all tööle.

Tanklad, mis ei vasta keskkonna- ja ohutustingimustele, suletakse või leitakse muu lahendus, kinnitas Kaare.

Kui palju tanklaid suletakse või kavatsetakse maha müüa, pole Kaare sõnul veel täpselt teada. «Selle aasta jooksul peame saama pooled EK jaamad, st 15--16 tanklat, Shelli värvidesse,» tähendas ta.

Kaare tunnistas, et Shellile mittevajalike teenindusjaamade ostust on huvitatud mõned kütusefirma konkurendid.

«Seniajani ei ole alustatud ametlikke läbirääkimisi mitte kellegagi,» sõnas ta.

«Esimesel juunil hakkab füüsiline värvide vahetamine ehk pintsliga töö,» lausus Kaare. Seni on tema sõnul tehtud kõik hädavajalik, et märtsis ostetud EK tanklaid töös hoida.

Suurte kontsernidega on nii, et enne teevad nad pika ja põhjaliku eeltöö, aga kui läheb lahti, siis äkki ja suure hooga, kommenteeris Neste Eesti ASi hulgimüügijuht Rain Talmar. Raha taha ei jää miski pidama, lisas ta.

Reedel käis Tallinnas Lasnamäel Shelli tanklas Eestis tutvumisvisiidil olnud Inglismaa kuningliku perekonna liige prints Andrew. Prints Andrew osalemine Shelli kaheksanda jaama avamisel Eestis sümboliseerib Suurbritannia investeeringute tähtsust Eestisse ja kahe riigi viljakaid koostöösuhteid, teatas Suurbritannia suursaadik Timothy Craddock.

Shell on alates 1993. aastast investeerinud Eestisse 35 miljonit USA dollarit (ligi 500 mln krooni), millest kolmandik on läinud bensiinijaamade ehitamisse.

Koos EK tanklaketiga on Shelli turuosa Eestis praegu 19--20 protsenti, teatas Kaido Kaare.

Hetkel kuum