Sangaste loss tekitab probleeme

17. juuli 1998, 00:00

Sangaste lossi tagasi taotlev Markus Berg esitas avalduse vara tagasisaamiseks juba aastaid tagasi. Vallavanem Rein Org ütles, et vald ei ole vara tagastamise vastu, kuid omandireformi aluste seaduse järgi vara tagastada ei saa.

«Olen Bergiga mitu korda kohtunud ja ta teab, et vald peab vara tagastamisel või mittetagastamisel lähtuma seadusest,» sõnas Org. «Bergid ei olnud vara võõrandamise hetkel Eesti kodanikud ja ei ole seda ka praegu.»

Soome president Martti Ahtisaari moodustas eelmisel nädalal delegatsiooni, kellele tehti ülesandeks tegeleda soomlastelt Eestis ebaseaduslikult natsionaliseeritud vara tagasisaamisega. Delegatsiooni juhib Soome välisministeeriumi juriidilise osakonna töötaja, suursaadik Esko Kiuru.

Soome suursaatkonna nõunik Tallinnas Kirsti Narinen ütles, et Soome kodanike vara tagasisaamise küsimus kerkis päevakorda juba 1993. aastal pärast Eesti omandireformi aluste seaduse jõustumist. Eesti seaduste järgi on välisriigi kodanikul õigus taotleda vara tagastamist või kompenseerimist Eesti Vabariigi ja vastava riigi vahelise kokkuleppe alusel.

Narinen lisas, et omandireformiseaduse järgi on Eesti kodanikud ja välisriikide elanikud jaotatud kategooriatesse vara tagasisaamisel, mis on Euroopa Liidu reeglite järgi lubamatu. «Läbirääkimiste eesmärk ongi selle vea parandamine, vähemalt soomlaste osas,» sõnas Narinen.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing