11. august 1998 kell 22:00

Aktsiaturgudel vilets teisipäev

Riia ja Vilniuse börs liikusid eile vaikselt allamäge, olles mõjutatud eeskätt Venemaal toimuvast. Maaklerite sõnul on börsid hetkel siiski sedavõrd rahulikud ja vähelikviidsed, et lühiajaline mõju kujuneb börsidele minimaalseks. RICI indeks langes eile äärmiselt tagasihoidlikus kauplemises, kus börsi käive ulatus vaid 72 920 latile 0,8%, 376,06 punktile. Litin ja Litin-A indeks liikusid enam-vähem samas tempos kukkudes päevaga vastavalt 0,3 ja 0,2%. Ka Vilniuse börsil oli teisipäeval eelmistest veelgi vaiksem kauplemispäev ning börsi keskturu kogukäive ulatus napi 606 000 litini. Mõlemal börsil paistsid suurima käibega silma pangad -- Leedus Vilniaus Bankas (147 000 litti) ja Riias Unibanka (29 167 latti).

Kartus rubla devalveerimise ja üha süvenev kaos Aasia finantsturgudel viis aktsiate hinnad Venemaa kauplemissüsteemis eile järsult allapoole. Hommikul kukkus RTS-indeks rohkem kui 20 punkti võrra ehk ligi 17%, misjärel RTS peatas kauplemise ligi tunniks. Kauplemise jätkumisel turg mõnevõrra kosus ja RTS-indeks sulgus õhtul 109,9 punkti tasemel (päevaga -9,11%). Diilerite sõnul turul praktiliselt ostjaid polnud -- kõik tahtsid vaid müüa. Päeva kokkuvõttes Venemaa kauplemissüsteemis ühtegi tõusjat polnudki. Osa aktsiate hind kukkus aga ka 20--25 protsenti.

Aktsiate hinnad Wall Streetil asusid esmaspäeval taas vaikselt langema. Põhjuseks oli Aasia taas pingelisemaks muutunud finantsolukord, mis paneb investorid muretsema võimaliku tagasilöögi pärast Ühendriikide ettevõtete kasumites. Investoreid muudab järjest murelikumaks ka Jaapani jeeni järjest süvenev nõrkus USA dollari suhtes. Eile õhtul kukkus jeen dollari suhtes 8 aasta madalaimale tasemele ja see viis ka aktsiate hinnad Wall Streetil järsult alla. Dow kukkus esimestel kauplemistudidel rohkem kui 200 punkti, kosus seejärel veidi ja oli kella 7 paiku Eesti aja järgi 8385 punkti tasemel.

Hetkel kuum