RTS käis alla 100 punkti

14. august 1998, 00:00

Ehkki Riia börs suutis nädala alguses Vene aktsiaturu suurlangust pea täielikult ignoreerida, sai ka sealsete investorite kannatus neljapäeval lõpuks otsa ning aktsiate hinnad asusid selgelt languse teele. On ilmne, et Venemaa suured raskused peletavad Balti turgudelt viimasedki suured investorid ning sellega lükkuvad lootused turgude taastumisele määramatusse tulevikku. Unibanka oli suuremate langejate seas, samuti Staburadze. Teiste põhinimekirja aktsiate kaotused olid pisut väiksemad.

Vilniuse börs jälgis eile põhimõtteliselt sarnast joonist kui Riia. Põhinimekirja pangad, samuti Roki?kis, mille eksport sõltub Venemaast, kandsid suuri kaotusi ning maaklerid ennustavad täna ning järgmisel nädalal veelgi halvemat. Tõenäoliselt näevad juhtaktsiad veel eeloleval nädalal uusi rekordmadalaid tasemeid.

Vene kauplemissüsteemi käive kuivas neljapäeval täielikult kokku, küündides vaid napilt üle 10 miljoni dollari. Üheks põhjuseks oli koostlaguneva turu hommikusele langusele järgnenud kauplemise peatamine. Õhtuks suutis RTS-indeks siiski hommikuselt 95 punkti madaltasemelt taas üle 100 punkti ronida ning lõpetas ligi 7% kaotusega. Sisuliselt on turg surnud -- toimuvad üksikud tehingud suurimate aktsiatega ning hinnad liiguvad kaootiliselt. Paranemisväljavaated on nõrgad.

USA aktsiate hinnad võitsid küll kolmapäeval tagasi suure osa teisipäevase suurlanguse jooksul kaotatust, kuid üldine meeleolu pole sellegipoolest veel roosiline. Ühelt poolt julgustas turge tugevam jeen ja jutud Jaapani tõenäolisest interventsioonist jeeni kaitseks. Ka majanduse olukord on senini esmaklassiline. Samas on algamas kolmanda kvartali tulemuste eelteadete aeg ning tõenäoliselt kuulevad investorid lähinädalal mõnegi tõeliselt ebameeldivat uudise. Seetõttu võib kolmapäevast tõusu pidada vaid ajutiseks tehniliseks liikumiseks, edaspidi võib tõusuvõimalusi pidada pehmelt öeldes piiratuiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing