25. august 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Endine Vene asepeaminister Boriss Nemtsov süüdistab riiki tabanud finantskriisis peaministri kohusetäitjaks nimetatud Viktor T?ernomõrdinit.

Nemtsov ütles Saksa ajakirjale Stern, et Sergei Kirijenko neli kuud võimul olnud valitsus oli algusest peale T?ernomõrdini administratsiooni pillava laenamise «pantvang».

«T?ernomõrdin isegi ei püüdnud kunagi kulusid kärpida. Ta kasutas krediiti nagu narkootikumi,» ütles Nemtsov. «Üles oli ehitatud tohutu laenupüramiid. Varem või hiljem pidi riik plahvatama või finantssüsteem kokku varisema.» REUTERS-BNS

Venemaa elanikkond on hakanud kokku ostma kulda, eriti nõutud on väikesed kullakangid.

Väikeste kullakangide müük Sberbanki Moskva filiaalides kahekordistus möödunud nädalal, Rossiiski Kredit müüs läinud nädalal eraisikutele 45 kilo kulda.

Pangad müüvad kulda hinnaga 11,5--14 dollarit (165,5--201 krooni) gramm, olenevalt kullakangi suurusest. INTERFAX-BNS

Riias toimub 9.--12. septembrini rahvusvaheline toidumess Riga Food 99, kuhu on registreerunud 310 osavõtjat Baltimaadest, mujalt Euroopast, Venemaalt ja USAst.

Messil korraldatakse konkurss parima juustu ja pagaritoote väljaselgitamiseks, toimub ka mitu seminari tootmise ja turunduse ala spetsialistidele.

Riga Food 99 toimub Kipsala näitustekompleksis ja selle organisaatoriks on näituste korraldamisega tegelev firma BT1. ETA

Soome riiklik naftafirma Neste taotleb oma aktsiate väljaarvamist börsinimekirjast 5. septembrist seoses emafirma Fortumi eelseisva erastamisega.

IVOst ja Nestest moodustatud energiakontserni Fortumi kontrolli all on 99,9% Neste aktsiatest. BNS

Juba järgmisel nädala võib alata Riia sadama uue puiduterminaali ehitus Krievu saarele. Uues sadamas on täielikud seadmed puidu töötlemiseks, saeveski, sorteerimishooned ja metsamaterjali kuivati võimsusega 30 000 kuupmeetrit aastas.

Ehitustööd toimuvad viies järgus, projekt on kavas ellu viia aastaks 2001.

Uus terminaal saab vastu võtta kuni 12meetrise süvisega ja kuni 200 meetri pikkusi laevu. LETA-ETA

Hetkel kuum