2. september 1998 kell 22:00

Investeerimispanga hinnaks tema omakapital

Oleneb asjaoludest, hind võib olla ka kõrgem, kuid 205 mln krooni on Investeerimispanga (EstIB) väärtuseks küll, lausus Värk.

EstIBi endaga liitva Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk ütles, et ta ei tea veel hinda, millega Forekspank 50,25 protsenti Investeerimispanga aktsiatest ostab. Forekspanga esindajad lubasid teatada börsisüsteemi kaudu, kui selles on kokku lepitud.

Lukk kinnitas, et praegu pole tehingut veel toimunud. «Forekspank pole EstIBi juhtide firma laene kinni maksnud,» kinnitas ta.

Värgi sõnul on firma Immermann (Investeerimispanga juhtidele kuuluv firma, mis moodustati EstIBi aktsiate ostuks -- toim.) võtnud laenu mitmest pangast, sealjuures ka Eestist, kuid ta ei nimetanud konkreetseid panku. «Immermann on osa võlast juba tasunud,» lisas ta.

Lukk ütles eile, et kahe panga vaheline ühinemisleping on plaanis allkirjastada kolme nädala pärast ning aktsionäride üldkoosolek kutsutakse arvatavasti kokku oktoobri lõpuks.

«Edasi lepitakse kokku aktsiate asendussuhe, ülejäänud 49,75 protsendi EstIBi omanikud saavad Forekspanga aktsiad,» lausus Lukk.

Ühinemiskulu Lukk eile öelda ei osanud. Värgi sõnul ei ole see märkimisväärne. Pankadel ei tule maksta ka tohutuid koondamistasusid, sest koondatavaid on Luki sõnul vaid 5--10 inimest. Forekspangas töötab praegu üle 300 inimese, EstIBis üle 30.

Härmo Värk ütles, et uus pank kaasab arvatavasti ka välisinvestori. Luki sõnul on vähetõenäoline, et selleks saaks praegune Forekspanga partner Ueberseebank. «Nad ei taha tulla kommertspanganduse valdkonda,» hindas Lukk. Värk sõnas, et investoriks otsitakse eelkõige kommertspanka.

Ueberseebank on ?veitsi investeerimispank, kes korraldas ka viimase Forekspanga emissiooni.

Hetkel kuum