8. oktoober 1998 kell 22:00

Pangakriis muudab büroopinnad odavamaks

EVEA Panga pankrotistumine ja Forekspanga makseraskused võivad põhjustada lähitulevikus pankade vastvalminud hoonete väljarentimise. Ostjat ootab Hoiupanga endine peahoone.

ERI Kinnisvara äripindade maakler Rein Ruusmann sõnas, et pangahoonete väljarentimine alandab paratamatult äripindade hinda. Tekiks tihedam konkurents, mille puhul ei peeta oluliseks paarikümmend krooni hinnavahet ruutmeetri kohta, lisas Ruusmann.

«Oluline on ikkagi saada endale head kliendid, kes rendivad palju pinda korraga ega koli järgmisel päeval välja,» ütles Ruusmann. Tema hinnangul võib 150--160 kr/m² maksev kesklinna rendipind odavneda uute büroohoonete müükipanekul 130 kroonini.

Kinnisvarabüroo Ober Haus tegevdirektor Hindrek Leppsalu leidis, et pangahoonete müükipanek avaldab tugevat mõju kehvemas korras rendipindadele, kus on viimati tehtud paar aastat tagasi remonti.

Targemad lasevad rendile antavate büroopindade hinna kohe paarikümne krooni võrra madalamale, kes seda ei tee, peab lõpuks veel enam kaotama, ütles Leppsalu.

Hüvitusfondi infojuht Andres Laisk ütles, et Hüvitusfond oleks odavatest pangahoonetest huvitatud. Hüvitusfondil on piisavalt võimalusi, et osta praegu mõni maja madala hinna eest ning müüa see aja möödudes kasumiga maha, lausus ta.

Hetkel kuum