9. november 1998 kell 22:00

Ärimees euroliitu ei karda

Eesti astumisel euroliitu peatub Nordika grupi nõukogu liikme Jaanus Reisneri sõnul kõrgharidusega inimeste äravool maalt. Lisaks edukatele maal kinnisvara soetavatele ärimeestele pöörduvad maale tagasi linnakonkurentsis lüüa saanud ärijuhid, kes oma kogemuste najal maamajandust edendama asuvad, selgitas Reisner.

Eestlaste ainus küsimus on Reisneri sõnul, kuidas Euroopa sisekonkurentsis läbi lüüa.

Euroopa turule sisseelamise raskused Reisnerit ei heiduta. Nordika Kindlustus töötab juba täna käsikäes Euroopa suurimate edasikindlustuskompaniidega, märkis ta. Ahvatlevana tundub mõne aasta pärast ELi liikmena pakkuda edasikindlustusteenust Lätile ja Leedule, lausus Reisner.

Euroliit annab tema sõnul uue mõõtme Eesti kinnisvaraärile, sest stabiilsus veenab kulutamise asemel investeerima eluasemesse.

Eesti on ELi ääremaana nii väike ja kompaktne riik, et regionaalpoliitika kaotab Reisneri sõnutsi oma senise tähenduse.

Maksumaksja raha matmine põllumajandusse, mis oma ületoodangut maha müüa ei suuda, kuulub aga eurololluste hulka, millele maapoliitikute omakasupüüdlikud püüdlused hoogu annavad, lisas Reisner.

Riigi investeeringud haridusse ja infrastruktuuri toovad tema sõnul maaelule rohkem kasu kui ilma turuta põllusaaduste kinnimaksmine.

Hetkel kuum