Sirje Niitra • 28. jaanuar 1999 kell 22:00

Rannahotell tärnist ilma

Hotellide klassifitseerimiskomisjoni sekretär Anne Hermlin ütles, et Pärnu Rannahotell ei soovinud teha nelja tärni saamiseks vajalikke lisainvesteeringuid ja leppis kolme tärniga. Aasta algul kehtima hakanud uute klassifitseerimistingimuste järgi peab neljatärnihotelli 70% tubades olema minibaar ja kõigis vannitubades põrandaküte. Praegu Rannahotelli tubades minibaare ei ole.

Rannahotelli direktor Aarne Kalbus leidis, et hotellidele esitatavad uued nõuded on ülepaisutatud ja ei arvesta kohalikke olusid. See, mis on võimalik Tallinnas, pole tema hinnangul jõukohane Pärnu või Kärdla vanematele hotellidele. Ainuüksi ühe vannitoa põrandaküte läheb maksma 20 000 krooni ringis, aga selliseid on Rannahotellis 62. «Kulud on kõigil samad, aga näiteks Viru ja Palace'i hotellides on toad kaks korda kallimad,» tõi Pärnu esindushotelli juht näite. Lisaks kummitab Pärnu hotelle hooajalisus. Konverentsiteenuste hinnad on praegu Rannahotellis 30--40% suvistest madalamad.

Hermlini sõnul esitab lähiajal tärnitaotluse ka uus Grand Hotel Mercure Tallinn. Tema hinnangul on Prantsuse ketti kuuluval hotellil lootust vähemalt neljale tärnile.

Eelmise aasta lõpust kehtivad uued turva- ja hügieeninõuded kõigile majutusasutustele. Ühtmoodi puhtad ja turvalised peavad olema külalistemaja, puhkemaja, camping, hostel ja turismitalu, sest ka eestlaste nõuded majutustingimustele on kasvanud.

Hotellide klassifitseerimiskomisjoni liige, Reval Hotelligrupi juhataja Andres Liinat ütles, et Eesti on hotellitärnide omistamisel pigem range kui leebe. Tema sõnul on hotellid näiteks Soomes ülehinnatud.

Hetkel kuum