- mõõtmed: 158x56x27 mm (218 cm³)
- kaal: 253 g
- funktsioonid: telefon, faks, e-post, Internet, kalender, märkmik, kalkulaator, maailmakell, diktofon, helikujundus, FTP
- tehnilised andmed: mikroprotsessor AMD 486, operatsiooni-süsteem GEOS 3.0, andmeedastus kuni 14 400 b/s
- abiprogrammid: ASCII-teksti, JPEG- ja GIF-graafika vaatamine, kõiki faile saab lauaarvutisse üle kanda
- ajaplaneerimisprogrammid: MS Schedule+, MS Outlook, Lotus Organizer
- Windowsi tarkvara: PC Suite for Nokia 9110
- lisaseadmed: võimsusaku, reisilaadija, vutlar, «käed-vabad» autovarustus, 4MB ja 8MB mälukaart
- kõneaeg: 3--6 tundi
- ooteaeg: 80--200 tundi
- laadimisaeg: 2 tundi
- aku: liitium-ioon
- hind: umbes 14000 krooni
Ligi aasta pärast esimest tutvustamist ja turuletuleku korduvat edasilükkamist jõuab lähinädalatel Eestis lõpuks müüki Nokia uus nn kommunikaator, arvuti ja mobiiltelefoni sümbioos Nokia 9110.
Nokia 9110 Communicator on oma eelkäijast, 1996. aasta sügisel turule tulnud mobiiltelefonist Nokia 9000 väiksem, kergem, parema resolutsiooniga ekraaniga, uuema ja võimsama protsessoriga, suurema mälumahu ja uuema tarkvaraga.
Vana kommunikaator kasutas 386 protsessorit, uuel on 486, mis küll PC-arvutite puhul on juba üleeilne päev.
Kaal ja mõõtmed oluliselt väiksemad
Kui Nokia 9000 kaalub 397 grammi, siis uus kommunikaator kõigest 253 grammi. Samuti on märkimisväärselt vähenenud telefoni mõõtmed. Nokia 9000 oli neilt näitajatelt rohkem pihuarvuti kui telefon, uut Nokiat võib julgemini mobiiltelefoniks nimetada.
Kommunikaatori põhilised uued võimalused on digitaalkaamera ühendusvõimalus, helifailide salvestamine (sealhulgas võimalus panna telefon sissetulevast kõnest teatama mõne ise salvestatud helifailiga), ASCII-teksti, JPEG- ja GIF-graafika vaatamine, ühilduvus ajaplaneerimisprogrammidega (nagu Microsoft Schedule+, Microsoft Outlook).
Mitmeid programme saab uues telefonis kasutada üheaegselt.
Kommunikaatori kalendri ja märkmete tarkvara ühildub Windowsi programmidega, seega saab kalendrit ja märkmeid ka lauaarvutis vaadata ja töödelda.
Nokia 9000 tarkvara ei saa uuendada
Uue Nokia ooteaeg ulatub 170 tunnini, see on üle ööpäeva rohkem kui varasemal Nokia 9000-l. Väljalülitatud telefoni ooteaeg ületab 400 tundi. Kõneaeg on üle kuue tunni, telefoni aku laadimiseks kulub kaks tundi.
Kommunikaatoriga saab lugeda ning saata faksisõnumeid, lühisõnumeid ja e-posti. Nokia 9000 toetab enamlevinud e-posti süsteeme ja protokolle. Samuti lubab Nokia 9110 lehitseda internetilehekülgi.
Nokia 9000 tarkvara ei saa asendada uue kommunikaatori Nokia 9110 tarkvaraga. Küll on võimalik importida vanast telefonist uude aadressiraamatut, faile, märkmeid, kalendrit.
Nokia 9110-l on eelkäijaga võrreldes väiksemad mõõtmed ja kergem kaal.
Seotud lood

Kuula ka podcasti rahvusvahelisest õppest