Viktoria Korpan • 5. aprill 1999 kell 22:00

Krediidipank sai juurde omakapitali

Vastavalt märtsi lõpus toimunud Krediidipanga aktsionäride koosoleku otsusele suurendasid aktsionärid panga aktsiakapitali 18 miljoni krooni võrra 71 miljoni kroonini. Koos emissiooni ülekursiga suurenes panga omakapital 27 mln krooni võrra. Emissioon oli suunatud Krediidipanga senistele aktsionäridele ja kolm emissioonis osalenud aktsionäri investeerisid igaüks võrdselt 9 mln krooni.

Krediidipanga president Rein Otsason ei soovinud eile avalikustada panka investeerinud aktsionäride nimesid, kuid märkis, et üks neist on Eesti transpordiettevõtja ja kaks on välisresidendid. Välisresidentidest tegeleb üks hulgikaubandusega, teine väärtpaberitega.

Otsasoni sõnul kavatseb Krediidipank hakata lisandunud ressursist andma väikeettevõtjaile laenu tootmistegevuseks ja väikesi tarbimiskrediite. Eesti Krediidipanga laenuportfell moodustas märtsi lõpu seisuga ligi 280 mln krooni.

Krediidipank sai märtsis 171 000 krooni kasumit, olles selle aasta kaks esimest kuud olnud kokku 2,4 miljoni kroonises kahjumis. «Meil on äärmiselt hea meel, et oleme kasumis,» ütles Otsason.

Märtsi lõpu seisuga on Krediidipanga bilansimaht 509, 4 miljonit krooni ja panga omavahendid moodustasid 86,5 miljonit krooni. Hoiuste maht suurenes kuuga 9,1 mln krooni võrra ja hetkel on umbes 333 mln krooni.

Aprilli keskel avab uksed Krediidipanga Pärnu filiaal. Otsasoni sõnul on pank oma tegevuse jaoks juba vajaliku võrgu loonud, filiaalid on kõigis suuremais linnades ja lähiajal ei ole Krediidipangal plaanis mujale filiaale luua.

Rein Otsason prognoosis, et 1999. aasta lõpetab Krediidipank tagasihoidliku kasumiga ja bilansimaht kasvab 15%.

Hetkel kuum