4 mai 1999

Hansatee a/ü jõudis palkades kokkuleppele

«Homme riikliku lepitaja juures enam läbirääkimisi ei toimu,» ütles EMSA liider Jüri Lember. «Vahekokkulepe on allkirjastatud, kõnelused jätkuvad juunikuus.»

Lember selgitas, et Hansatee nõustus 1. maist tõstma laevaperede palku 200 krooni võrra EMSA nõutud 400 krooni asemel ning juunis jätkuvad läbirääkimised uue 200 kroonise palgatõusu üle alates 1. septembrist.

«Hansatee ei nõustunud kõigile ühesuguse palgatõusuga. Samuti teatas Hansatee, et laevadel hakatakse töökorraldust ümber organiseerima,» rääkis Lember.

Lemberi sõnul nõustus EMSA palgatõusu osaliselt edasi lükkama, kuna Hansatee juht Enn Pant andis ausõna, et läbirääkimised juunis jätkuvad.

«Parem varblane peos kui tuvi katusel,» ütles Lember. «Kui kokkulepet poleks praegu saavutatud, oleks ainuke võimalus olnud kohtusse minna, kuid siis oleks see veninud vähemalt sügiseni.»

7. oktoobril alustab EMSA Hansateega järgmise aasta palgaläbirääkimisi, kus kavatseb esitada juba uue palgatõusu nõude, mis lähtub Eesti keskmisest aastasest palgatõusust.

«Möödunud aastal oli keskmine palgatõus Eestis 8,2 protsenti. Sel aastal kujuneb see ilmselt väiksemaks,» ütles ta.

Lember märkis, et kui eelmisel aastal ei suudetud sõlmida vormirõivastuse ja laevaperede koosseisude lepingut, siis sel aastal sai see teoks.

EMSA alustab peatselt palgaläbirääkimisi ka Tallinn--Stockholmi liinil opereeriva E-Liini ASiga, kelle kollektiivleping ametiühinguga lõpeb 6. mail.

«E-Liini ASi laevaperede poolt pole soovitava palgatõusu kohta veel ühtset seisukohta laekunud,» selgitas Lember.

Autor: BNS

Hetkel kuum