Sampo volitused Polarise ülevõtmiseks katkesid

Laido ütles, et alates eilsest temal Polarise kindlustusportfelli ülevõtmise lepingu sõlmimiseks õigust ei ole.

«Me ei saa ka kogu aeg öelda, et läbirääkimised käivad, ja siis sellega pidevalt venitada -- praeguseks on igatahes läbirääkimised lõppenud. Nii enam edasi minna ei saa,» ütles Laido.

Sampo Kindlustus pakkus kindlustusseltside Polaris Elu ja Polaris Vara varade eest kokku 20 miljonit krooni. See ei sisaldanud lepingute reservide kattevara, mille Sampo pidi üle võtma sümboolse ühe krooni eest ning vajalikud 60 miljonit ise juurde investeerima. Polarise kindlustusportfelli ülevõtmise lepingu sõlmimine on mitu nädalat veninud, sest täitmata oli Sampo nõutav eeltingimus -- ERA Panga ajutise pankrotihalduri nõusolek. «Kuigi meil oli huvi Polarise portfelli vastu, ei taha me selle eesmärgi nimel segada ennast kes teab millistesse segastesse probleemidesse,» põhjendas Laido.

Nõusoleku andmiseks vajas pankrotihaldur Urmas Tross kinnitust, et Sampolt laekuvat raha ei kanditaks ERA Panga asemel Polarise suuromaniku Andres Bergmanniga seotud firmadesse. Konkreetseid vastuseid ta Bergmanni käest ei saanud.

Laido ei osanud öelda, kas Soome Sampo tütarettevõtte Vakuutusosakeyhtiö Yritys-Sampo tema volitusi Polarise ülevõtmiseks pikendab. «Ma pean kõigepealt ise enda jaoks uue pildi kokku panema ja siis seda omanikele esitama,» rääkis ta.

Eelmisel nädalal koos olnud kindlustuslitsentsikomisjon jättis Sampoga lepingu sõlmimise lootuses Polarise litsentsid tühistamata. Kindlustusinspektsiooni direktori asetäitja Kaido Tropp ütles siis, et kui portfelli ülevõtmise lepingut siiski ei sõlmita, võib inspektsioon pärast Polarise litsentside tühistamist tema portfelli pakkuda kõigile soovijatele. Tropi sõnul on võimalik on ka see, et leidub mõni uus huviline, kes ostab eraldi ära Polaris-Vara tütarfirma Polaris-Elu ning saadud rahaga saab varakindlustusselts tegevust jätkata.

Hetkel kuum