25. mai 1999 kell 22:00

Tugiklamber parandab kipsplaatseina jäikust

materjal: 1mm terasplekk

pinnakate: tsink

pakend: 100 tk

kulunorm: 0,7--1,7 tk/m²

jaehind koos käibemaksuga: ca 2 kr

tootja: AS Favor

Seinte renoveerimisel ja uusehitiste kandvate konstruktsioonide katmisel kipsplaatidega puutub ehitaja kokku väriseva ja nõtkuva seina probleemiga. Seda peamiselt kohtades, kus puidust või kivist seinakonstruktsioon on kaetud kipsplaadiga ja kasutatakse tavaliselt väiksema ristlõikega seinaprofiile.

Seniajani pidid ehitajad leiutama, millega vertikaalprofiile jäigemaks muuta. Nad kasutasid selleks kõikvõimalikke materjale alustades profiilide otstest lõigatud juppidest kuni puitklotside ja kokkuvolditud ruberoiditükikesteni välja.

Profiline'i terastoodete sarja uudistoode -- kipsplaatseina vertikaalprofiilide tugiklamber VP-01 -- annab kipsplaatseinte ehitamisel tulemuseks jäigema ja kvaliteetsema seina. Lisaks paremale lõpptulemusele lihtsustab ja kiirendab tugiklamber oluliselt ehitajate tööd.

1mm tsingitud terasplekist tugidetailide abil kinnitatakse vertikaalsed seinaprofiilid vastavalt ruumi kõrgusele keskelt või kolmest kohast aluskonstruktsiooni külge. Klambrite kaugus põrandast ja laest ning nende omavaheline kaugus ei tohiks ületada 1200 mm.

Tugiklambreid saab kasutada ka horisontaalprofiilide kinnitamisel seina külge. Seni levinud meetodi kohaselt paigaldas ehitaja ebastandardse kõrgusega ruumi seinte katmiseks kipsplaatidega horisontaalprofiilid põrandale ja lakke ning tellis eri pikkusega vertikaalprofiilid või jätkas kohapeal standardprofiile soovitud pikkuseni. Tugiklambrid võimaldavad kinnitada kipsplaadid vertikaalprofiile jätkamata ja horisontaalprofiile lakke paigaldamata.

Ripplagede paigaldamise juures võimaldab tugiklambrite kasutamine loobuda laetaguse seina ehitamisest. Tugiklambrite abil saab ülemise horisontaalprofiili kinnitada seina külge vajalikule kõrgusele, mis lihtsustab tööd ja alandab ruutmeetri hinda.

Tugiklambrite kulunormiks on 0,7--1,7 tk/m² sõltuvalt seina kõrgusest ja vertikaalprofiilide sammust. Tugiklambrid ei tõsta seina hinda rohkem kui paar krooni ruutmeetri kohta, mis on väike hinnalisa võrreldes kvaliteedi paranemisega.

Väike tsingitud terasplekist tugiklamber kinnitab kipsplaatseinte profiilid vastu seina.

Hetkel kuum