Raido Toonekurg • 10. oktoober 1999 kell 22:00

Koolitus kogu tiimile

Eestis on väga palju kasutamata kommunikatsiooni võimalusi, mida pakub e-post. Seda nii ettevõtte väliselt kui ka siseselt. Suhteliselt lapsekingades on preagu veel grupitöötarkvara kasutamine töö efektiivsemaks muutmisel. Kindlasti suureneb grupitöötarkvara kasutamine eelkõige tingituna vajadusest olla efektiivne ja püsida konkurentsis.

Näitena grupitöötarkvara kasutamisest võib tuua lihtsalt koosoleku aja kokkuleppimise. Ilma grupitöötarkvarata kulub sekretäril selleks mitmeid telefonikõnesid, kuid grupitöötarkvara kasutamisel piisab ühe e-kirjaga koosoleku teatise laialisaatmisest.

Grupitöötarkvara kasutusele võtmise juures on väga oluline koolitus. Tähtsaks muudab koolituse asjaolu, et grupitöötarkvara efektiivseks kasutamiseks peab kogu grupp (organisatsioon) kasutama loodud võimalusi.

Kui kasutatakse näiteks kooseloleku aja kokkuleppimiseks grupitöötarkvara ja mõni grupi liige ei kasuta seda võimalust, nullib ta ära teiste poolt kokkuhoitud aja. Sarnaselt paljude teiste uute asjade kasutuselevõtuga peab ka grupitööttarkvara kasutusele võtmisel tulema initsiatiiv juhtkonnalt.

Hetkel kuum