16. november 1999 kell 22:00

Valitsus eraldas eile reservfondist 22 000 krooni, et osta nominaalhinnaga 2214 Ühispanga aktsiat ja need hiljem turuhinnaga edasi müüa. Riik sai õiguse omandada nominaalhinnaga Ühispanga aktsiad proportsionaalselt oma osalusele ASis Paide MP tänavu juulis, kui aktsionärid otsustasid seltsi Ühispanga aktsiatest koosneva vara võõrandada. Rahandusministeeriumil on kavas nominaalhinnaga soetatavad aktsiad hiljem turuhinnaga edasi müüa, ütles ministeeriumi nõunik Daniel Vaarik.

Ühispanga aktsia nominaalhind on kümme krooni. Teisipäeval sulgus aktsia Tallinna börsil 20,10 krooni tasemel. BNS

Läti erastamisagentuuri juhatus otsustas panna avalikku müüki 9,5 mln riigile kuuluvat Läti Gaasi aktsiat.

Läti Gaasi aktsionärid Venemaa Gazprom ning Saksa Ruhrgas ja Preussen Elektra on aktsiate avalikuks müügiks oma nõusoleku andnud.

Varasema kava järgi tahtis Läti erastamisagentuur müüa 9 513 592 Läti Gaasi aktsiat Riia väärtpaberibörsil toimuval spetsiaalsel oksjonil, aga agentuuri nõukogu ei andnud juhatuse kavale oma heakskiitu. BNS

Leedu juustutootja Roki?kio Suris müüs kümne kuuga toodangut 165,2 miljoni liti väärtuses ja teenis 24,7 miljonit litti puhaskasumit.

Eelmise aasta samal ajal oli ettevõtte käive 166 mln ja puhaskasum 22,5 mln litti. Ainuüksi oktoobris, mis oli firma ajaloo vältel üks edukamaid kuid, müüdi piimatooteid 33,6 miljoni liti eest ning puhaskasum oli 5,4 mln litti. Mullu oktoobris olid müük ja kasum vastavalt 14,6 mln ja 1,6 mln litti. BNS

Hetkel kuum