21. veebruar 2000 kell 11:26

Väikeaktsionär reedest paremini kaitstud

Reedel hakkavad kehtima väärtpaberituru seaduse muudatused, mis annab suuremad õigused väikeaktsionäridele ettevõtete ülevõtmiste puhul.

'Me ei asu reedest kedagi üles pooma,' lausus väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Marek Mägi. Tema sõnul jätkuvad senised uurimised veel vana seaduse põhjal.

Seadusemuudatused on Mägi ütlusel peamiselt kosmeetilist laadi, mis võimaldavad inspektsioonil mugavamalt vajalikele andmetele ligi pääseda ja defineerivad väärtpaberiemissiooni mõiste paremini.

'Seni tuli uue emissiooni puhul laveerida seaduse ja hea tava vahel,' ütles Mägi, tuues näiteks Telekomi aktsiaemissiooni.

Insideri mõistet reedel jõustuvad seadusemuudatused ei muuda, see on muutmisel kriminaalkoodeksi paranduse käigus, mis juba ka riigikogus. Uue definitsiooni järgi on loodetavasti võimalik kedagi ka karistada, kommenteeris Mägi.

Valitsus kohustus rahvusvahelisele valuutafondi ees esitama riigikogusse tänavu 30. juuniks uue väärtpaberituru seaduse, mis seletab Mägi sõnul paremini lahti uurimise ja väärtpaberijärelevalve.

Hetkel kuum