Viktoria Korpan • 1. märts 2000 kell 11:50

USA internetispetsialist Esther Dyson omandas osaluse CV-Online's

Vastavalt sõlmitud lepingutele firma CV-Online Eesti OÜ osanike ja maailma ühe tuntuima internetiinvestori, ajakirja Fortune poolt USA 50 mõjukaima ärinaise hulka paigutatud Esther Dysoni vahel omandas viimane lisakapitali investeerimise näol vähemusosaluse firmas CV-Online Eesti OÜ.

Osaluse omandamine toimub osakapitali suurendamise teel ja pealetehtavaid investeeringuid, mille mahuks on ligi 4 miljonit krooni, saabEsther Dysoni osaluseks ettevõttes 13% osakapitalist.

Esther Dyson, firma EDventure Holdings juhatuse esimees, on lisaksoma interneti alasele tegevusele USA-s ja mujal maailmas olnud äärmiseltaktiivne osaline ala kujundamisel Kesk- ja Ida-Euroopas, seda niiinternetikonverentside korraldamise näol kui ka investeeringutenamitmetesse ettevõtetesse Poolas, Tshehhis, Ungaris ja Venemaal.

65% aastal 1996 asutatud CV-Online osalusest kuulub firma asutajatesteesti eraisikutele, 22% investeerimispanga Lõhmus, Haavel Viisemannhallatavale investeerimisfondile New Economy Ventures ja 13% EstherDysonile. Kokku on firmasse CV-Online selle aasta alguses New EconomyVentures"i ja Esther Dysoni poolt tehtud investeeringute mahuks ligi 10miljonit krooni, ettevõtte antud hetke rahvusvaheliseks turuväärtusekson hinnanguliselt ligi 40 miljonit krooni. CV-Online selle majandusaastakäibeprognoosiks Eestis on 8 miljonit krooni.

Lähematel kuudel avab CV-Online lisainvesteerinutele tuginedestütarfirmad mitmetes Kesk- ja Ida-Euroopa riikides, hetkel omabCV-Online kontoreid ning kindlat liidripositsiooni internetipersonaliteenuste turul Eestis ja Lätis.

Hetkel kuum