Viktoria Korpan • 27. märts 2000 kell 11:18

Oscari nominendid kandsid 54 miljoni krooni eest juveele

Oscari jagamisel viibinud auhinnale kandideerinud staaride ja nende kaasade juveelide maksumus kokku oli üle 3,3 miljoni dollari, teatab uudisteagentuur PR Newswire.

Enamik juveele olid laenatud tuntud juveelifirmast Asprey Garrard, mis oli eelmisel aastal rida Oscareid võtnud filmis 'Titanic' esinenud kuulsa kaelakee 'Heart of the Ocean' kujundaja.

Kõige enam, ligi 10 miljoni krooni eest, muretses endale Asprey Garrard"ist ehteid filmi 'Boys Don"t Cry' ('Poisid ei nuta') parima naisosatäitja auhinna saanud näitlejatar Hilary Swank. Kalleim Swanki tellinud juveel oli spetsiaalselt inglise kuningliku perekonna jaoks 1890. aastal tehtud komplekt, mis koosnes teemantidega kaunistatud prossist, kaelaehtest ja tiaarast.

Parim naiskõrvalosa täitja Angelia Jolie piirdus teemandibrassleti ja -kõrvarõngastega 4,3 miljoni krooni eest.

'American Beauty' ('Tabamatu ilu') staar ja parim meesosatäitja Kevin Spacey kandis teemandikaunistustega mansetinööpe ja kuldkella, mille maksumus oli ligi pool miljonit krooni.

72. Oscarite jagamise tseremoonia noorim osaleja, parima meeskõrvaosatäitja kategoorias kandideerinud filmi 'The Sixth Sense' ('Kuues meel') lapsstaari Haley Joel Osmenti kaunistasid väärtuslikud mansetinööbid, plaatinast teemantidega käekett, kaelakett ja muud juveelid, mille maksumus oli umbes 1,4 miljonit krooni.

Hetkel kuum