Ülo Toomsalu • 1. juuni 2000 kell 5:31

Jõhvis sõlmiti piirkonna tööhõivelepe

Ametiühingud, omavalitsused ja riigiasutused sõlmisid eile Jõhvis piirkondliku tööhõiveleppe, mille eesmärgiks on vähendada piirkonna suurt tööpuudust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Piirkondliku tööhõiveleppe eesmärk on saada tööpuuduse kasv kontrolli alla, ütles Ida-Viru maavanem Rein Aidma. Leppe abil loodetakse saavutada tööjõuturu osaliste vahel kokkulepe uute töökohtade loomiseks. Tööhõiveleppega ühines lisaks ametiühingutele, omavalitsustele ja riigiasutustele ka 15 Ida-Viru tööandjat.

Maavanem Rein Aidma sõnul elavdab tööhõivelepe Ida-Viru majandust ja võimaldab töökohtade loomiseks kaasata Euroopa Liidu raha. Aidma sõnul on tööhõivelepe tavaline Euroopa Liidus, ent Ida-Virumaa lepe on esimene Baltimaades.

Tööandjate ja Tööstuse Keskliit korraldas Ida-Virus juba enne leppe sõlmimist uute tööandjate koolituse, jagades ettevõtlusalast õpetust 30 inimesele. Liidu esindaja Ivar Rooksi sõnul on üks inimene juba uue firma loonud. Rooksi arvates suudavad 30 väikeettevõtjat lähiajal luua vaid poolsada uut töökohta.

Hetkel kuum