Viktoria Korpan • 23. august 2000 kell 13:00

Hansapank ennustab Telekomi poolaasta kasumiks 0,5 mld krooni

Hansapanga analüütiku Urmas Riieli sõnul prognoosib pank Eesti Telekomi poolaasta kasumiks umbes 500 miljonit krooni, kuid erilist mõju see Telekomi aktsia hinnale tema sõnul ei avalda.

'Aktsia hind ei sõltu ainult majandustulemustest,' ütles Riiel täna. 'Eriti suuri muudatusi ei ole tule vaatamata korralikele tulemustele.'

ASi Eesti Telekom uueks juhatuse esimeheks Jaan Männiku valimisel on Riieli hinnangul küll mõju, kuid selle suund ei ole veel selge. 'Valida oli ühe vahel, kuid oleks võinud halvemini minna, kui uue juhi valimise protsess oleks venima jäänud,' rääkis Riiel.

Varem on Ühispank avalikustanud oma analüütikute prognoosi, et Eesti Telekomi teise kvartali käibeks on 994 miljonit krooni, mis on 1999. aasta sama perioodiga vorreldes 13 protsenti rohkem ning kontserni maksustamiseelse kasumi suuruseks oodatakse 504 miljonit krooni, sellest teise kvartali kasum on prognooside kohaselt 257 miljoni krooni.

Ühispank prognoosib Eesti Telekomi esimese poolaasta käibeks 1,933 miljardit krooni, kulumiga korrigeeritud tegevuskasum peaks Ühispanga hinnangul esimesel

poolaastal olema 1,02 miljardit krooni. Juhul kui Eesti Telekomi tulemused vastavad Ühispanga prognoositule, jätab pank ettevotte aktsia hinnasihi 110 krooni tasemele.

Hetkel kuum