ÄP fototoimetus • 23. oktoober 2000 kell 22:00

Läti ihkab BMW tehast

Ainus probleem on selles, et samasuguse ettepaneku on Saksa autokontsern teinud veel vähemalt 50 Ida-Euroopa linnale, sealhulgas Liepajale ja Daugavpilsile ning Kaunasele Leedus.

Pakkumist vahendas Läti saatkond Saksamaal.

Pakkumises taotleb BMW tehase rajamiseks 200?250 hektari suurust maatükki ning vastuseid ankeedile maaomandi ja tööjõuturu kohta.

Jelgava aselinnapea Juris Kaminskise sõnul on linn nõus nii maad eraldama kui ka kõigi võimalike vahenditega toetama tehase rajamist. BMW tehas looks linna, kus varem asus RAFi väikebusside tehas, juurde 2000 töökohta.

Läti arenguagentuuri peadirektor Maris Elerts ei hinda aga Jelgava väljavaateid kuigi hiilgavaks. ?Jelgava kuulutab tehase rajamisest, kuid tegelikult pole veel midagi otsustatud,? ütles Elerts.

Esimest korda jõudis info sellest, et BMW kavandab Ida-Euroopasse uue mudeli valmistamiseks uut koostetehast, avalikkuse ette septembris Saksa ajakirjanduse vahendusel. Võimalike alternatiivide hulgas nimetati ka Lätit. Kuid juba septembri lõpuks oli Lätil umbes 50 konkurenti ja nüüd tõenäoliselt veelgi rohkem, arvab Elerts.

Autor: ÄP

Hetkel kuum