28. november 2000 kell 14:40

Talumeeste ähvardus piirdub miitinguga

Täna kolm tundi kestnud ja äsja lõppenud maaelu kriisitoimkonna nõupidamisel otsustati, et kui valitsus ei taga riigieelarves valitsuse ja põllumajandustootjate esindajate poolt kokku lepitud 639 miljonit krooni, korraldatakse 13. detsembril Toompeal väljaastumine, ütles nõupidamise oragniseerija Tartu põllumeeste liidu juhatuse esimees Jaan Sõrra.

'Koosolekul esinenud Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Jaanus Männik esitas dokumente, millest nähtub, et nõutud 639 miljonit krooni vastavalt kokkuleppele ikkagi seni tagatud pole,' rääkis Sõrra.

Kriisitoimkond koostab homme peaminister Mart Laarile pöördumise, milles tehakse ettepanek täita valitsuse poolset lubadust. Kui 13. detsembriks, s.o. päevaks, millal saab veel riigieelarve kolmandaks lugemiseks parandusettepanekuid teha, pole põllumeestele antud lubadust täidetud, toimub põllumeeste väljaastumine.

Sõrra sõnul otsustas kriisitoimkond, et sõnnikut valitsuse hoone ette vedama ei hakata ja maanteedele pudelikaelu ei tekitata. 'Läheme Toompeale ja korraldame miitingu või midagi sellelaadset,' kinnitas Sõrra.

Hetkel kuum