PMKF ja MLTS ühinevad, intressid võivad alaneda

11. jaanuar 2001, 17:00

Kahe seni eraldi tegutsenud maapiirkondadega tegeleva sihtasutuse - Põllumajanduse ja Maaelu Krediteerimise Fondi ja Maaelu Laenude Tagamise Sihtasutuse - asemel tekib uus, 600-650 miljoni kroonise põhikapitaliga sihtasutus.

'Ühendamise eesmärk on suurendada põllumajandusele suunatud sihtasutuste tõhusust ja usaldusväärsust, lihtsustada juhtimist ja taotluste menetlemist, teisisõnu öeldes koondub maaelu eelarveväline toetamine ühe organisatsiooni ühtse juhtimise alla,' ütles PMKFi nõukogu esimees, põllumajandusminister Ivari Padar.

Maaostu laen on ressursimahukas ja vajab lisavahendite kaasamist ning tänu suuremale usaldusväärsusele tekib selleks rohkem, mis loob võimaluse odavamateks intressideks. Ühendatud sihtasutus võimaldab põllumajandusministri sõnul lihtsustada ka maaostulaenude tingimusi.

22. novembril muutis MLTS oma põhikirja, mis lõi eelduse kahe sihtasutuse ühendamiseks.

Põllumajandusministri sõnul suureneb sihtasutuste ühendamisega ettevõtluse arendamiseks loodud sihtasutuste efektiivsus ning usaldusväärsus, juhtimine kontsentreerub ning lihtsustub toetuste taotlemine ja taotluste menetlemine.

Peale ühinemisega seonduvate küsimuste vaatas nõukogu läbi rea laenutaotlusi, teiste hulgas kaks laenutaotlust põllumajandusliku maa ostuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing