Kuratlikult moonutatud info uutest hindadest

05. märts 2001, 00:00

Vastuseks 1. märtsi Äripäevas ilmunud kirjutistele ?Radiolinja tõstis varjatult hindu? ja ?Kuratlikult kallis Radiolinja? peame vajalikuks teatada, et toimetus on kajastanud teemat ebaobjektiivselt. Teema ülespuhumise õhinas on Äripäev esitanud Radiolinja hinnamuutusi puudutava informatsiooni ?kuratlikult? moonutatud kujul, eksitades sellega lugejaid.

Radiolinja Eesti kinnitab kõikidele lugejatele ja klientidele, et jutt varjatud hinnatõusust ei vasta tõele. Me ei ole kunagi varjanud, et 1. märtsist kehtiva uue hinnakirja väljatöötamisel lähtusime hindade ühtlustamise vajadusest ja arvestasime turul kehtiva hinnatasemega. Uues hinnakujunduses lähtus Radiolinja põhimõttest kaotada rahvusvaheliste kõnede puhul ajaline hinnaerinevus, samuti erinevus hindades helistamisel laua- ja mobiiltelefonile ning erinevus välismaale tehtavate ja välismaal vastuvõetavate kõnede vahel.

Radiolinja säilitas uute hindadega mobiilsideoperaatorite hinnavõrdluses keskse positsiooni paljude riikide lõikes, seda nii Eestist välismaale helistamise puhul kui ka välismaal vastuvõetavate kõnede osas.

Välismaale helistamise hinnad langesid uue hinnakirja kohaselt alates 1. märtsist kuni 68%. Välismaal vastuvõetavate kõnede hinnad on tõusnud osades riikides seoses hinnakirja ühtlustamisega erinevates suundades. Uus hinnakiri on olnud avalik ja Radiolinja Eesti kodulehekülje kaudu kõigile kättesaadav alates 1. veebruarist. Seega ei pea paika väide, et Radiolinja vassib või varjab kõnehindade tõusu.

Teemat kajastades on aga Äripäev olnud tendentslik, tuues Radiolinja hinnamuutustest rääkides välja vaid vastuvõetavate kõnede osa ning seejuures rõhuasetusega riikidele, kus vastuvõetavate kõnede hind tõusis. Oluline on märkida, et Radiolinja säilitas uue hinnakirjaga mobiilsideturul hindade võrdluses keskse positsiooni, seejuures on välismaal vastuvõetavate kõnede osakaal võrreldes kogu Radiolinja võrgus tehtavate teiste kõnedega suhteliselt väike.

Radiolinja Eesti uue hinnakirja järgi langesid välismaal vastuvõetavate kõnede hinnad enam kui 25 riigis. Lisaks säilitas Radiolinja vastuvõetavate kõnede hinnavõrdluses keskse positsiooni rohkem kui kolmandiku roaming-partnerite puhul. Radiolinja teavitamise rõhuasetus oli suunatud hinnalangusele ning me tunnistame, et selgitus hinnakirja ühtlustamisest ja osade hindade tõusmisest oli meedia reaktsiooni arvestades ilmselt ebapiisav. Seetõttu vabandame omalt poolt, et see andis ajakirjandusele võimaluse meie hinnamuutustega seotud infot mitmeti tõlgendada. Samas kinnitame, et Radiolinja lähtub oma hinnakujunduses ka edaspidi klientide nõudlusest ja üldisest turusituatsioonist ? ka seekordne kõnehindade järsk langus tõestab, et Radiolinjal on tervikuna kuratlikult soodsad hinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing