Trassiehitaja Alial-I pistab rinda viiekümne konkurendiga

Tiit Efert 09. märts 2001, 00:00

Peamiselt maa-aluseid kommunikatsioonitrasse ehitav Tallinna firma ASi Alial-I juhatuse esimees Aleksandr Alimov ütleb, et saab ehitusobjekte põhiliselt konkursside kaudu. Kiiresti arenevate ettevõtete Gaselli TOPis edukamate hulka tõstsid ASi Alial-I suured ehitustööd, näiteks Maailmapanga laenuga ehitatud Viru trass ja Balti magistraal, mille tellis Tallinna Soojus.

ASil Alial-I on praegu paarkümmend klienti. Neist suuremad on Tallinna Soojus, Eesti Gaas, Merko Ehitus ja veel mitmed teised ehitusfirmad, kes kasutavad ASi Alial-I alltöövõtjana.

ASi Eesti Gaas müügiosakonna direktor Raul Kotov räägib, et Eestis on üle 50 firma, kes pakuvad gaasitrasside ehitamise võimalust. Eesti Gaas kasutab umbes kümne ettevõtte teenust. Nende seas on ka Alial-l, kelle töö kvaliteet, lepingutest kinnipidamine ja hinnapakkumised sobivad Eesti Gaasile.

Raul Kotov ütleb, et teenuse eest küsitav hind ei olegi Eesti Gaasile peamine. Oluline on hinna ja kvaliteedi suhe, sest Eesti Gaasile on tehtud ka pakkumisi, mis on olnud näiteks Alial-I pakkumisest odavamad, kuid hiljem on selgunud, et need firmad pole oma tööga hakkama saanud.

Tallinna Soojuse avalike suhete osakonna juhataja Urmas Ööbiku sõnul on Alial-Iga koostöö kestnud juba aastaid ja pretensioone pole olnud. Tallinna Soojus hindab Alial-Id kui oma ala üht tipptegijat Eestis.

Aleksandr Alimov peab oma ettevõtte tugevaks küljeks seda, et ASil Alial-I on olemas kõik vajalikud mehhanismid ja seadmed, laohoone, mehhanismide remonditöökoda ja kontor koos kõigi vajalike arvutiprogrammidega.

Maa-aluste ehitustööde halvaks küljeks on töö hooajalisus. Suviti on tööd rohkem, talvel aga vähem. ?Soojustrasse ju ehitatakse peamiselt suvel,? lausub Alimov.

Alial-I on ka Eesti Gaasiliidu liige. ?Ettevõtluse liitudelt oleme saanud uute standardite juurutamiseks vajalikke euroliidu teatmeraamatuid,? sõnab Alimov.

AS ABB andis näiteks nõu eelisoleeritud torude paigalduseks ja torustike jätkutöödeks ning Eesti Gaasiliit on juhendanud plasttorudest gaasitorustike ehitamist euroterasest, gaasitorustike ekspluatatsiooni tingimuste täitmist ja arvutiprogrammi täiustamist.

Alial-I töötajaskond pole firma asutamise hetkest palju muutunud. ?Kaadri voolavusega probleeme ei ole,? teatab Alimov. Seega on töötajatel palju kogemusi. Uusi töötajaid on võetud nii vanemate tegijate kui ka noorte seast, kes on ise firmas välja õpetatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing