Viktoria Korpan • 3. mai 2001 kell 10:58

Emor: internetikasutuse laienemiseks on vaja uusi võimalusi

Interneti kasutajaskonna stabiilne hulk Eestis viitab sellele, et edasiseks internetikasutuse laienemiseks on vaja uusi võimalusi internetile juurdepääsuks ja uusi ajendeid, miks seda kasutada, ütles uuringufirma Emor projektijuht Kristina Randver.

2001. aasta I kvartalis kuulus inimeste hulka, kes on viimase kuue kuu jooksul kasutanud e-posti või muid interneti võimalusi, 32 protsenti Eesti 15-74 aastastest elanikest, selgub Emori uuringust.

Võrreldes eelmise aasta teise poolega jäi internetikasutuse tase tänavu I kvartalis stabiilseks, lisas Randver.

Uute avalike internetipunktide rajamine on sammuks uute võimaluste loomise poole - I kvartalis 2001 oli avalikus internetipunktis internetti kasutanud 11 protsenti internetikasutajatest.

'Uusi ajendeid interneti kasutamiseks võiks pakkuda nt avalike teenuste laienev pakkumine interneti kaudu. Seega internetikasutajate hulk ja sagedus arvatavasti kasvab, kui käivituvad e-kodaniku ja e-riigi projektid,' lisas Randver.

Internetikasutajate ringist väljapoole jääjate seas on rohkem mittetöötavaid inimesi, mitte-eestlasi, üle 50 aasta vanuseid ja Virumaal elavaid eestimaalasi.

Hetkel kuum