Bluetooth lisab liikumisvabadust

Jaan Feldmann 18. oktoober 2001, 00:00

Enamikul juhtudel on mobiilne töökoht kaasa toonud iga seadme puhul arvuti külge täiendavad juhtmed. Seda ebamugavust on püütud vältida infrapunaliideste kaudu andmesidelinkide tekitamisega arvuti ja mobiiltelefoni vahel. Aga kujutage ette olukorda autos, kus rappuvas sõidukis tuleb hoida mobiiltelefon täpselt suunatuna arvutle, et andmebitid kaduma ei läheks?

Viimase aja tehnoloogia lubab aga ?sinihamba? ehk Bluetoothi nimelise tehnoloogia kasutuselevõtuga vabaneda juhtmetest ja teha mobiilsest lahendusest tõeliselt paindliku lahenduse. Bluetoothis on kõik asjad, mis mobiilse lahenduse puhul olid täna ühendatud kaabliga nüüd ilma kaablita ühendatud.

Bluetooth on põhimõtteliselt raadiosignaalidel töötav mikroskeem, mis on sisse ehitatud erinevatesse digitaalsetesse seadmetesse. Traadita ühenduse loomine erinevate seadmete vahel on mugav ning seejuures ei kasutata ühtegi kaablijuppi. Bluetooth võimaldab edastada igat liiki infot, nii andmeid kui kõnet, raadioseadmetega saad luua PANi (personal area network) ehk personaalse ulatusega võrgu, kus kõik sinu seadmed suhtlevad omavahel. Kui näiteks aktsepteerid koosoleku oma pihuarvutil, siis hetkel, mil pihuarvuti on sinu lauaarvuti läheduses, aksepteeritakse automaatselt ka koosolek seal, seega hoiavad seadmed kõiki teisi PANis olevaid aparaate sünkroniseerituna.

Lisaks on mobiilselt töötades võimalik kontrollida oma e-kirju ja käia internetis nii, et GSM telefon ei ole isegi sülearvuti nähtavus piirkonnas, vaid asub näiteks taskus. Bluetoothi tuleviku peamiseks kindlustajaks on üheksa suure ettevõtte toetus: 3COM, Ericsson, Intel, IBM, Lucent, Microsoft, Motorola, Nokia, Toshiba arendavad vastavat standardit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing