18. oktoober 2001 kell 8:33

Väärtpaberite Keskdepositoorium käivitas e-registri

Eesti Väärtpaberite Keskdepositoorium (EVK) käivitas e-registri, mis võimaldab kõikidel EVK-s registreeritud aktsiaseltsidel tutvuda oma aktsiaomanike nimekirjaga EVK Interneti kodulehekülje vahendusel.

'E-registri kasutamine võimaldab meil nüüdsest pakkuda emitendile kiiremat, mugavamat ja soodsamat teenust,' ütles EVK tegevdirektor Ahto Kink.

Teenus võimaldab kõik aktsiaomanike nimekirja saamiseks vajalikud toimingud teha oma personaalarvuti tagant lahkumata ja seda mõne minuti jooksul. Samuti on e-registri kaudu aktsiaomanike nimekirja tellimine soodsam kui näiteks nimekirja tellimine paberkandjal, flopil või elektronposti teel.

Teenus kehtib kõigile EVK-s registreeritud aktsiaseltsidele ning selle kasutamiseks on vajalik sõlmida eelleping. Lisainformatsioon teenuse kohta on kättesaadaval EVK Interneti koduleheküljel www.depo.ee (alajaotus e-register avalehelt). Uue teenusega saab tutvuda ka 19. ja 20. oktoobril Rahvusraamatukogus toimuval messil Rahakompass Tallinna Väärtpaberibörsi messiboksis.

Hetkel kuum