Madonna kogub maksu

Mart Normet 16. november 2001, 00:00

Vastu jõule tuleb hitikogumikke nagu seeni pärast vihma, sest neil on täita oma väga aus missioon: saada kätte see raha, mis üksikplaatide müügist saamata on jäänud. Ja millal siis veel, kui mitte jõuluajal.

Madonnalt on seni ilmunud kaks suuremat kogumikplaati. ?The Immaculate Collection? kaardistas tema loomingu kuni aastani 1990 ning viis aastat hiljem välja antud ?Something To Remember? sisaldas Madonna populaarsemaid ballaade.

Käesoleva plaadi 15 laulu pärinevad aastatest 1991?2001. Nende seas küllaldaselt aeglaseid palasid (?Secret?, ?Frozen? jt) ning tantsulugusid (?Beautiful Stranger?, ?Deeper And Deeper?). Seevastu traditsioonilisi ballaade ainult kolm: BabyFace?i abil loodud ideaalballaad ?Take A Bow?, Lloyd Webberi ?Don?t Cry For me Argentina? ning moodne ?Substitute For Love?.

Käesolevast albumist tuleb selgelt välja, et Madonna hiilgeaeg number üks jäi hoopis üle-eelmisesse kümnendisse, kulmineerudes 1990. aastal looga ?Vogue? (sisaldub esimesel kogumikplaadil). Seejärel kulus kaheksa aastat, kuni diiva briti produtsendi William Orbiti toel jälle orbiidile jõudis (kui mitte arvestada vahepealset Evitaks olemist). Teise hiilgeaja algust tähistas ?Ray Of Light?.

Kuid hoolimata Madonna viimase aja lugude tohutust edust ja moodsatest taustadest on ta siiski vanaks jäänud. Kõige selgemini reedab seda lõõtsutades möödalaulmine kontsertidel. Aga eks ta järjest rohkem ärinaine ja ema olegi kui esineja.

Tema fenomen ja karjäär on üks uuritumaid teemasid popkultuuri vallas. Kuivõrd on need paljud uurijad äri ohvriks langenud? Eks me teame ju kõik, et kui tuleb teha valik hea ja kehva reklaamiga toote vahel, siis lööme raha letti esimese eest. Tänaseks on Madonna meilt saanud mitusada miljonit dollarit. Ja saab veel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing