Privadori tulemused paranenud 3 korda (intervjuu ettevõtte juhiga)

Inno Tähismaa 20. november 2001, 19:51

Küsimustele vastab Tõnis Reimo, kes alates eilsest juhib andmeturbefirmat AS Privador. Tõnis Reimo on olnud arvutifirma HNS AS asutaja ja aastani 1999 tegevjuht, reklaamifirma Inorek Grey juhataja ja aastast 2001 Privadori turundusjuht.

Mis juhtus, et Martens lahkus?
Privador on kiirelt arenenud ettevõte ja Martensi lahkumine on paratamatult firma evolutsiooni üks etappidest.

Kas on tõsi, et Martens ei saanud hakkama?
Martensi lahkumise soov oli teada juba märtsikuust. Martens on olnud seotud Privadori, Cybernetica AS-i ja Küberneetika Instituudiga kokku viimased 10 aastat mis on väga pikk aeg. Seetõttu on nüüdseks avalikult formuleerunud lahkumine seotud Martensi sooviga otsida endale uusi väljakutseid.

Kes teda asendama hakkab?
Martensi roll oli eelkõige tootearenduse juhtimine. Samas ei ole arendusprotsessid seotud ainult ühe inimesega vaid on turundusmeeskonna ja arendustiimi vaheline meeskonnatöö. Privador koos arendusmeeskonnaga koosneb 30-st oma ala tippspetsialistist.

Kui suur on Privadori aktsiakapital ja kui suur on aasta 2001
prognoositav netokäive ja puhaskasum. Kas tulemused on paremad kui 2000?

Privadori 2001 aasta 10 kuu käive on 9,7 mln krooni ja jooksev kahjum -1,6 mln krooni. 2001 lõpuks prognoosime käivet vahemikus 12-15 mln, millega jõutakse väikesesse kasumisse. Kahjum on vähenenud üle 50%.
Eelmise aastaga võrreldes kasvavad tulemused üle 3 korra kui aastal 2000 ja ületavad prognoositud käivet. Kindlasti ei ole Privador arendustegevusesse ülemäära investeerinud vaid on tegutsenud olemasolevate võimaluste piirides.

Kas on lähiajal oodata veel spetsialistide lahkumist?
Ei usu, pigem suurendame tehnilise ja müügipersonali osa.

Miks pole leitud välisinvestorit?
Privadori omanike hulgas on ka välisinvestoreid tänase seisuga. Investor kaasatakse siis, kui on selged plaanid kuhu vajalik kapital investeerida ning on olemas inimesed, kes neid plaane ellu viivad.

Oled ise müügimees, kas Privador vajab praegu eelkõige head turustustegevust?
Olen olnud mõnikord ka müügimees, kuid Privadoris olen ma siiani töötanud turundusjuhina ja leian, et Privador vajab eelkõige häid partnereid ja viimase aasta jooksul on õnnestunud luua ka partnerite võrk, mis lisaks edasimüüjatele hõlmab ka paljusid strateegilise partnereid infoturbe tippfirmade hulgast nagu Baltimore ja Gemplus. Partnerite võrk laieneb ja hetkel on lõppfaasis läbirääkimised kahe Taani firmaga Privadori kommunikatsiooniturbe toodete edasimüügiks Skandinaavias. Efektiivsete partnerlussuhete loomine esimesest kontaktist kuni müügieesmärkide saavutamiseni on siiski aastapikkune protsess.

Taustaks:
ASi Privador 2000. aasta netokäive oli 3,5 mln kr ja puhaskahjum 3,8 mln kr. Firma aktsiakapital oli 2,2 mln kr.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing