Viljandi palub pankadelt maksepuhkust

04. detsember 2001, 08:25

Viljandi linn palub järgmisel aastal pankadelt laenude tagasimaksmiseks puhkust ja tahab laenuintresse väiksemaks kaubelda, kirjutab Sakala.

Linn on Hansapangalt ja Ühispangalt laenanud kokku 49 miljonit krooni ning peaks järgmisel aastal tagasi maksma 4 miljonit krooni laenu põhiosa. Sellele summale lisandub 4,2 miljoni krooni eest intresse.

Linnajuhid on alustanud pankadega läbirääkimisi, et lükata põhiosa maksed edasi järgmistele aastatele ning vähendada intresse. Linnapea Peep Aru loodab, et nende laenude teenindamisel saab Viljandi järgmisel aastal hakkama vähem kui 3 miljoni krooniga.

Viljandi on Hansapangalt laenanud 26 miljonit krooni ning laenuintress on praegu üheksa protsenti. Ühispangalt võetud laen on 23 miljonit krooni ja selle intress on 8,5 protsenti. Läbirääkimiste käigus loodab linn saada intressi madalamale kui kuus protsenti.

Lisaks tahab Viljandi Linnavalitsus viia oma laenu Hansapangast välja ning alustanud selleks läbirääkimisi Ühispanga ja Nordea Pangaga.

'Meil pole lihtsalt raha oma laene tagasi maksta,' nentis Peep Aru. 'Vastasel korral ei jääks meil summasid elamiseks ja investeerimiseks.'

Raha pole tagasimaksmiseks olnud ka varem, sest seni on igal aastal taotletud laenu põhiosa maksete ajatamist ja tegeldud vaid laenude teenindamise ehk intressimaksete tasumisega.

Peep Aru arvates on aga suur edasiminek see, et kui 1999. aastal kulus linnal intressideks aastas 7 miljonit krooni, siis järgmisel aastal loodetakse kõigi laenude ja liisingute tagasimaksmisel hakkama saada 3,5 miljoni krooniga.

Praeguste lepingute kohaselt peaks mõlema suurlaenu lõpptähtaeg olema 2007. aastal.

Viljandi rahandusameti juhataja Milvi Helsteini arvates on aga üsna ebatõenäoline, et selleks ajaks suudab linn need kohustused täita ning see tähendab, et laenude ajatamist tuleb taotleda ka järgmistel aastatel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing