Tõnu Tramm • 6. detsember 2001 kell 22:00

Internet aitab autot remontida

Internetiportaal AutoNet, aadressil www.autonet.ee avas nädal tagasi täiesti uudse lahendusega autoteeninduste andmebaasi. Ettevõtmise teeb eriliseks just see, et klient, määrates otsingusüsteemis auto margi ja soovitava töö, saab otsingu tulemusteks vaid need ettevõtted kes on suutelised vastavaid teenuseid vastavale automargile tegema.

Selleks on portaali koostajad kogunud kõikide andmebaasis olevate firmade võimalikult täpse informatsiooni nende poolt osutatavate teenuste kohta. Otsingu lõpus saab kasutaja läbi AutoNeti saata sobivaile firmadele täiendava infopäringu ja oma kontaktandmed. Hetkel on päringusüsteemis üle seitsmekümne firma andmed, küll valdavalt Tallinnast, kuid lähiajal pikeneb ka mujal Eestis asuvate teeninduste nimekiri.

AutoNeti idee on lihtsustada ning kiirendada Eesti autokasutaja, nii firma kui ka eraisiku, infootsinguid internetis. Eelnevalt otsitavast mingitki ettekujutust omades, on võimalik tulemuseni jõuda vaid ühe-kahe hiireklikiga. Kiirus ja lihtsus on oluline just sissehelistamisteenust  kasutavatele klientidele, lühendades oluliselt nende internetiseanssi.

Portaal ise koosneb temaatiliselt jaotuvatest osadest: esilehel asuval uudistelehel avaldatakse värskeid auto ja ?kütusealaseid uudiseid nii Eestist kui mujalt maailmast.

Uudistelehe lisana saab kasutada pildikataloogi, kus on võimalik huvi pakkuva automargi järgi leida pilte ja lugeda sellega seotud arhiivis olevaid uudiseid.

Omanäoline on kaardipõhine tanklate andmebaas. Iga firma kohta on koostatud detailne infoleht, millel avaldatakse tanklate reaalajas uuenev hinnainfo ning kontaktandmed. Täiendavalt veel ülevaade tankla poolt pakutavatest lisateenustest. Eraldi teemana on kuvatud Eesti autokoolide andmebaas koos  hindade, kursustevaliku ning kooli puudutava infoga.  Lehel on ka kursustele registreerimise võimalus.

AutoNeti projektijuhi Ly Lassi sõnul võib AutoNetist leida ka Eesti Vabariigis kehtiva liikluseeskirja ja muud tarvilikku. ?Kõik esitatavad andmed täienevad pidevalt, samuti on jätkuvalt laienemas portaali teemadevalik,? lausus Lassi, kelle sõnul on vastavate läbirääkimiste lõppedes AutoNet laienemas ka naabermaadesse, andes kasutajale ka teiste maade sarnasesse valdkonda kuuluva info hankimise võimaluse.

Hetkel kuum