Virkko Lepassalu • 13. august 2002 kell 12:59

Balti Laevaremonditehas on sunnitud vaidlema olematu kai üle

Tallinna Meresadama 39. kaid, mille pärast Lennusadamas peremehetsev firma Balti Laevaremonditehasega kohut käib, pole tegelikult olemas.

Tegelikkuses eksisteerib nimetatud kai, mille omanikuks Lennusadamas tegutsev firma Verest end nimetab, ainult vanadel kaartidel. Nõukogude sõjaväelased, kes valitsesid nii Balti Laevaremonditehasele (BLRT) kuuluvas praeguses Meretehases kui naabruses Lennusadamas, on lasknud selle ilmselt üle 10 a tagasi lammutada.

Praegu kasutab Lennusadamas seadusvastaselt tegutsev firma Verest olematut kaid, mis Veresti väitel neile kuulub, BLRT väljatõrjumiseks Meretehasest. 39. kai asub Lennusadama naabruses, BLRTle kuuluvas Meretehases, mille maad BLRT soovib erastada.

Tänavu märtsis palus Lennusadamas tegutsev firma AS Verest halduskohtul tühistada Tallinna linnavalitsuse korraldus. Selle korraldusega lubati BLRTl erastata 18 ha talle kuuluva Meretehase maad, mis Veresti paberites eksisteeriva kai juurde kuulub.

BLRT õigusnõunik Mihhail Gnidin ütles, et kui BLRT maa ära erastaks, siis hakkaks ta Lennusadama naabruses laevu remontima. Seega tuleks Lennusadamas tegutsevatel firmadel Verestil ja BPVl jagada akvatooriumi BLRTga, mis neile ei meeldi.

Lennusadamas tegutseva firma BPV esindaja teatas sekretäri vahendusel, et nad vaidlust ei kommenteeri.

Justiitsministeerium on Lennusadamas tegutsevate firmadega 6-7 aastat tulutult kohut käinud, et Lennusadamat neilt kätte saada. Lahkuv Nõukogude armee müüs sadama ehitised üle 10 aasta tagasi erafirmadele, ehkki tolleks ajaks olid Eestis kehtestunud seda keelavad seadused.

Hetkel kuum