Ülo Toomsalu • 16. august 2002 kell 6:32

Pärnu PM: Valitsus venitab Pärnu haigla ehitusega kohalike valimisteni

Siim Kallase valitsus kavatseb Pärnu haigla ehitamisega venitada kohalike valimisteni, toites pärnumaalasi vaid lubadustega.

Mai alguses Pärnus käinud Kallas lubas haigla ehitamist jätkata juba sel suvel. Pärast seda on asjaajamisega üksnes venitatud, andes rahandusministrile volitusi, mis tal mõne poliitiku hinnangul niigi on olemas, kirjutab Pärnu Postimees.

Maavanem Toomas Kivimägi ei usu, et Pärnu haigla ilma riigi rahata valmib. Kivimägi arvates oleks ehituse rahastamiseks kaks võimalust: riigieelarvest kas otse või Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) kaudu ning RKASile müümiseks või rentimiseks maad andes. Viimast varianti kaldub pooldama ka keskkonnaminister Heiki Kranich.

Kallase valitsus hoiab haigla ehituse finantseerimisel kramplikult kinni skeemist, mis töötati välja juba Mart Laari valitsusajal. Valitsuse arvates tuleks ravikindlustusraha sisse arvata ka uute haiglate ehitamiskulu ning haigekassalt raha teenival Pärnu haiglal tekiksid sellega vahendid ruumide eest rendi maksmiseks.

Kivimägi arvates võib Pärnu haigla iga hinna eest valmis ehitamine lõppeda sellega, et meil on küll uus hoone, aga kaotame töötajad. Et riik pole sotsiaalmaksu tõstmiseks või kolmandiku haiglate sulgemiseks valmis, hakkab uute haiglate ehitusraha konkureerima ravimite kompenseerimise, töövõimetuslehtede maksmise ja teiste praeguste kulutustega ning Pärnu haigla töötajate palgad ja uue aparatuuri soetamine satuvad löögi alla.

Hetkel kuum