Ülo Toomsalu • 8. november 2002 kell 6:28

PM: Intsikurmu laululava saab valmis

Volbrilõkkest tuleroaks läinud Põlva Intsikurmu laululava on kerkinud tuhast ja uuel laval võib avalaulmise ette võtta juba nädala pärast.

Eile lõid ehitusmehed kõlakaare lakke laudu, samal ajal käis kibe töö ka lavataguse katuse kallal. Kaks miljonit maksma läinud töö on Võru ehitusfirma AS Kurmik lubanud valmis saada kolmapäevaks, 13. novembriks, kirjutab Postimees.

?Lava oleks pidanud valmima oktoobri lõpuks, aga ehitaja jäi kaks nädalat hiljaks. Me ei hakka traagikat tegema, sest sel aastaajal laululaval nagunii rakendust pole,? ütles Põlva abilinnapea Einar Mitt. ?Nüüd on jäänud ehitajatel veel ainult üle koera saba hüpata.?

Ehituse esimese järgu, lava astmed, ehitas Võru firma Eltron Projekt. See töö sai valmis juba suvel ning ilma katuseta laval toimusid ka mõned üritused.

Varane talv segas kõlakoja ehitust vaid päeva. Suure jäitega ei saanud ehitusmehed katuseplekki lööma minna. Ehituse takerdumist on ehitaja põhjendanud projekti täpsustuste ja pimedate ilmadega.

Kaare tagumine külg on nüüd tulekindel. Miti sõnul vajanuks 1968. aastal ehitatud laululava nagunii kapitaalremonti. ?Võiks ju öelda, et see asi juhtus õigel ajal,? märkis ta.

Taastamiseks eraldas valitsus reservfondist 1,5 miljonit, Põlva linn pani välja 383 000 ning vabatahtlike annetustest lisandus 130 000.

Eraldi kampaania on algatanud Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva veteranid, kes koguvad annetusi laululava pinkide taastamiseks. Intsikurmus toimusid omal ajal suured EÜE kokkutulekud.

Hetkel kuum