Ülo Toomsalu • 26. november 2002 kell 5:59

EPL: Sotsiaaltöö juht riisus invaliidide toetusraha

Harju majanduspolitsei esitas süüdistuse kunagisele Eesti parimale sotsiaaltöötajale, kes omastas 100 000 krooni invaliidide sotsiaaltoetuse raha.

1998. aastal Eesti parimaks sotsiaaltöötajaks valitud Helle Lepik (50) sai eelmisel nädalal süüdistuse korduvas riisumises ja ametiseisundi kuritarvitamises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Süüdistuse kohaselt omastas Kuusalu vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhatajana töötanud naine üle 100 000 krooni sotsiaalabiraha. See oli seitsmendik valla aasta sotsiaaltoetusrahast.

Harju majanduspolitsei juhtivinspektori Rocco Otsa sõnul kandis vallavalitsuse raamatupidamine naise näidatud pangaarvetele toimetulekutoetuseks üle korraga kuni paari tuhande krooniseid summasid. ?Ta valis selleks välja invaliidid ja vanurid, kelle käest oli eelnevalt saanud pangakonto kasutamise õiguse ja võttis seejärel raha endale,? lausus Ots.

Süüd tunnistava naise sõnul ostis ta välja võetud raha eest abivajajatele süüa ja söötis neil kõhud täis. ?Mõnikord ta tõesti tegi nii, kuid enamik abirahast saajateni siiski ei jõudnud,? ütles Ots. ?Kui need inimesed teaksid, mis summad süüdistatava käest läbi liikusid, siis vaevalt nad naisesse enam hästi suhtuksid.?

Uurimine selgitas, et Lepik lasi tema kasutada olnud viiele pangakontole kanda kuni paarikümne abivajaja toetusraha. ?Imelik, et vallavalitsuse raamatupidamises ei pandud tähele, et raha kanti samadele pangakontodele,? ütles juhtivinspektor.

Hetkel kuum