Veebruarist algab üleminek ühesugusele telefoninumbrite valimise korrale.
Segaduste vältimiseks soovitab sideamet hakata juba 1. veebruarist valima uue korra järgi, ehk siis hakata ka maakonna sees helistades valima prefiksi 0, senise suunakoodi ja tarbijanumbri abil.
Majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega kinnitatud Eesti numeratsiooniplaani vahepealsed etapid uuele telefoninumbrite valimise korrale üleminekul on sideameti peadirektori asetäitja Tarmo Osmani sõnul ette nähtud eelkõige selleks, et halvemini informeeritud inimeste jaoks oleks tagatud paralleelne, vana korra järgi valimise võimalus.
Novembris muutuvad kõik tavatelefoninumbrid seitsmekohaliseks, seni kasutusel olnud suunakoodid kaovad ära, muutudes tarbijanumbri üheks osaks. Suunakoodide kadumine ei too kaasa telefonikõnede kallinemist, sest juba praegu maksab helistaja sama tasumäära nii maakonna sees kui maakonnast välja tehtava kõne eest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kõige esimesena kaob harjumuspärase ehk siis lühikeste numbritega valimise võimalus ära Põlva, Viljandi, Saare ja Järva maakonna elanikel. Alates 1. maist saab neis neljas maakonnas helistada ainult prefiksit 0, maakonna suunakoodi ning tarbijanumbrit valides, seda nii maakonna sees kui maakonnast välja helistades.
'Kahtlemata oleks hea, kui üleminek uuele numbrivalimise korrale toimuks kõikides maakondades üheaegselt,' ütles Osman. 'Paraku on Põlvamaal, Viljandimaal, Saaremaal ja Järvamaal kasutusel tarbijanumbrid, mille algusosa kattub maakonna suunakoodiga, millest tulenevalt ei saa AS Eesti Telefon neis maakondades tagada pikkade ja lühikeste numbrite paralleelset valimist.'
'Pärast selliseid tarbija jaoks kohati ebameeldivaid muudatusi on heaks uudiseks see, et järgmisest aastast avaneb inimestel võimalus säilitada telefoninumber ühest Eesti operaatori telefonivõrgust teise üle minnes,' märkis Tarmo Osman. 'Kui klient läheb näiteks ASi Eesti Telefoni võrgust ASi Uninet võrku, siis on tal võimalus säilitada endine number,' selgitas Osman.