Viktoria Korpan • 18. november 2003 kell 9:36

EMT ja Elion tunnistati olulise turujõuga ettevõteteks (täiendatud)

Sideamet tunnistas aastaks 2004. ASi Elion Ettevõtted ja EMT olulise turujõuga ettevõteteks.

Selle aluseks oli ettevõtete 2002. aasta turuosad ja käibed. EMT turuosa oli mobiiltelefoni teenuste turul 2002. aastal 63,22protsenti. Elioni turuosa oli telefoniteenuste turul 87,32protsenti.

Sideameti tururegulatsiooni osakonna juhataja Raigo Puusep ütles, et olulise turujõuga ettevõtjateks tunnistamine hoiab ära põhjendamatuid juurde- ja allahindlusi, mida võivad need suured ettevõtted teha.

?Regulatsioonita läheksid hinnad kallimaks eraklientidele ja odavamaks äriklientidele,? sõnas Puusep.

Sideameti peadirektor Jüri Jõema tõi näiteks Tartu Kliinikumi riigihanget, kui EMT pakkus liiga odavat hinda.

ASi EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles, et EMT sai sideametilt ettekirjutuse, mille täitmise tähtajaks on 15. detsember.

?Olulise turujõuga ettevõtjaks tunnistamise eesmärk on ennetada konkurentsi ohustavat käitumist,? ütles Jõema.

Olulise turujõuga ettevõtjaks tunnistatakse ettevõtet, kelle osalus telefoni-, mobiiltelefoni- ja püsiliiniteenuse turul on vähemalt 25 protsenti vastava turuosa käibest ning ettevõtja osalus sidumisteenuse turul on vähemalt 25 protsenti nimetatud turu liikluse mahust.

Jõema lisas, et EMT on seisukohal, et ettevõtte senine tegevus on piisavalt tõestanud, et ta ei ole ohustanud vaba konkurentsi.

'EMT ei ole piisavalt tõendanud, et tema turuosa omamine ei ohusta vaba konkurentsi mobiiltelefoniteenuse turul 2004. aastal,' nentis Jõema.

<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_J/sideamet_1_erik.jpg#391#600#Jüri Jõema>

Hetkel kuum