Andrus Vaher • 23. detsember 2003 kell 22:00

Raul Mee pilt eurobürokraadist on Äripäeva aasta foto

Foto on pildistatud maikuus, mil Äripäeva reporter ja fotograaf käisid Brüsselis ette valmistamas Euroopa Liidu lugude sarja, mis ilmus suvel enne euroreferendumit. Mees upub paberitesse ja tühi tool tema laua ees on justkui ootamas eestlast, kes ka kohe-kohe on valmis samadesse direktiividesse sukelduma.

Teise koha sai Andras Kralla foto eest, mis tehtud hetkel, mil selgus, et valitsuskoalitsiooni poolt lubatud üksikisiku tulumaksu alandamise seaduse eelnõu Riigikogus toetust ei saa. Keskerakondlaste Liina Tõnissoni ja Robert Lepiksoni kahjurõõm on ehe. Fotot vaadates võib lausa kuulda Tõnissoni naeru. Tegu on erakordse hetke tabamisega.

Kolmandale kohale tuli Raul Mee foto endisest rahandusministrist Tõnis Paltsust. Portree peegeldab suurepäraselt Paltsu tundeid nädalal, mil tulid ilmsiks tema maksuskeemid offshore-firmadega. Fotot vaadates võib aduda justkui lehmakoogi sisse astumise lõhna.

Lavastusfoto kategoorias tunnistas žüarimaks Julia-Maria Linna foto, mis ilmus maikuises Visioonis tästamaks emadepäa. Foto on meeldiv tagasipöumine kõ algsemate ja põisemate vätuste juurde. Sellest õb emaduse rahulikkust ja elu edasiviivat jõ. Žüindas ka foto valmimiseks tehtud suurt eeltö Pole lihtne leida Eestis 19 imetavat ema ja veenda neid korraga fotograafile poseerima.

Žüoosseisu kuulusid fotograaf Tiit Veermä arvamustoimetaja Kertu Ruus, uudistetoimetaja Kristi Malmberg ja turundusdirektor Andrus Vaher.

Mullu võitis Äripäeva aasta foto tiitli samuti Raul Mee pilt ? Keskerakonna esimehest Edgar Savisaarest, kes tähistas kohalike omavalitsuste valimisvõitu napis riietuses tantsutüdrukutele kaasa elades.

Hetkel kuum