Kadi Heinsalu • 12. jaanuar 2004 kell 13:12

Tulekul infopäev stardiabi taotlejatele

Tallinna Ettevõtlusamet korraldab järgmisel teisipäeval, 20. jaanuaril konsultatsioonipäeva stardiabi taotlejatele.

Alustavatele ettevõtjatele räägitakse seal stardiabi taotlemise nõuetest ja äriplaani koostamisest.

Ettevõtja tugiisiku Jaanus Vahesalu sõnul on konsultatsioonipäev vajalik eelkõige selleks, et pöörata tähelepanu stardiabi korras loetletud nõuetele. 'Esmakordsel taotlejal on alati palju küsimusi, mis nõuavad lähemat selgitamist ja läbiarutamist. Kuna konkursisõel on tihe, tagab rahastamise siiski hästi läbimõeldud ja ettevalmistatud äriplaan,' tõdes Vahesalu.

Teabepäev toimub 20. jaanuaril kella 14-17ni Hotellis Džingel, Männiku tee 89 ja on tasuta. Teavet jagab ettevõtluskonsultant Krista Kink. Osalejate arv on piiratud, osalemiseks tuleb täita registreerimisleht ja saata e-posti aadressil eve.karner@tallinnlv.ee, tuua ettevõtja infopunkti Vabaduse väljak 7 või faksida 640 42 08.

Ettevõtlusamet väljastab stardiabi alustavale ettevõtjale eesmärgiga aidata kaasa uute töökohtade loomisele ja ettevõtete tegevuse laiendamisele Tallinnas. Stardiabi on mõeldud alustavale ettevõtjale. Koos taotlusega tuleb esitada äriprojekti kirjeldus koos detailse eelarvega, kus on ära näidatud kõik kuluartiklid ja rahastamisallikad. Taotlejapoolne omafinantseering peab olema vähemalt 1/3 kogu äriprojekti mahust. Stardiabi ülemmääraks on 100 000 krooni ja ühele ettevõtjale eraldatakse stardiabi üks kord.

Möödunud aastal laekus nelja taotlusvooruga ühtekokku 267 stardiabi taotlust, millest rahastati 40 projekti kogusummas 3,3 miljonit krooni. Kõige rohkem laekus projekte stardiabi taotlemiseks teenindussfäärist ja väiketootmisest.

Hetkel kuum