Inno Tähismaa • 4. veebruar 2004 kell 8:05

Avariid põhjustasid hommikul Tallinnas hiigelummikuid

Avariid põhjustasid täna hommikul Tallinnas mitmel pool hiigelummikuid.

Paldiski maantee ja Sõle tänava ristmiku lähedal põhjustas kuue auto kokkupõrge hiigelummiku, Mustamäe peatänavad ajas umbe kummuli paiskunud kaubabuss Tammsaare teel, kilomeetritepikkune ummik oli ka Pärnu maanteel kesklinna suunal, kirjutab Postimees Online.

Paldiski maantee ummikust teatanud Postimees Online"i vastutava toimetaja Sven Sapelsoni sõnul kulus tal ummiku algusest Õismäelt Haabersti ringtee juurest ummiku lõpuni Paldiski maantee ja Sõle tänava ristmikuni jõudmiseks umbes 50 minutit.

Põhja Politseiprefektuuri pressiesindaja Helin Taal ütles, et Paldiski maanteel Kristiine keskuse lähedal toimus kell 8.11 kuue auto kokkupõrge. Õnnetuses sai üks inimene vigastada.

«Õnnetuse põhjus oli ilmselt see, et tagant otsasõidu vältimiseks kaubik pidurdas, kaotas juhitavuse, liikus tee äärde ja paiskus kummuli,» rääkis Taal. Liikluspolitsei aitas kaubiku püsti ning see sõitis Taali sõnul omal jõul minema.

Suured ummikud olid Postimehe kommentaatorite teatel ka Sõpruse puiesteel ja Mustamäe teel.

Taal ütles, et liiklusummikutele aitas kaasa ka see, et osa autojuhte eirasid fooritulesid ning sõitsid ristmikele punase ja kollase tule ajal.

Kolmas, kilomeetritepikkune ummik oli Pärnu maantee, Vabaduse puiestee ja Männiku tee kesklinna suunal, kus liiklus seiskus juba Nõmmel. Pärnu maantee ummiku põhjustas ühe Postimees.ee kommentaatori teatel Järve jalakäijate foor, mille autode rohelise tule tsükkel oli liiga lühike.

Hetkel kuum