Maksuvabastust pole vaja

Ivo Vanasaun 16. veebruar 2004, 00:00

Töötajate kindlustamisel on praegu maksuvaba vaid selline skeem, kus tööandja oma riskide maandamiseks kindlustab töötaja, kuid tööandja on ise lepingu järgi soodustatud isikuks. Kui soodustatud isikuks on töötaja ise, liigitatakse töötaja eest tehtud kindlustusmaksed erisoodustuseks.

Viide, et riik on töötajate kindlustamisest huvitatud ja seeläbi peaks olema tööandja tehtud kindlustusmaksed maksuvabad, on demagoogiline. Riik on tõepoolest huvitatud, et kõik inimese vajadused oleksid rahuldatud, kuid see ei anna alust maksuvabastuseks tööandja poolt tasutud eluruumi, toitlustamise, transpordi, vaba aja veetmise võimaluste ja muude sarnaste kulutuste osas. Pooldame olukorda, kus töötaja suudab oma rahalise palgatulu eest rahuldada kõik oma vajadused. Samuti on inimene piisavalt tark, et ise otsustada, kuidas oma raha kulutada.

Nii rahalises kui mitterahalises vormis saadud palgatulu tuleb maksustada ühetaoliselt. Seetõttu maksustatakse töötaja huvides tehtud kindlustusmakseid sarnaselt muude erisoodustustega, mille puhul tegemist on rahaliselt hinnatava hüvega töötaja jaoks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing