10. mai 2004 kell 13:23

Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsia alla TeliaSonera pakkumishinda

Eesti Telekomi aktsia sulgus täna 118,76 kroonil ehk üle poole krooni jagu allpool TeliaSonera pakkumishinda.

Aktsia madalaimaks päevasiseseks hinnaks jäi 118,13 krooni.

Telekomifirmaga tehti käivet tervenisti 28,6 miljoni krooni eest. Viimati oli Eesti Telekomi aktsiakäive suurem 27. jaanuaril, mil investeerimispank Morgan Stanley tõstis Tshehhi Telekomi hinnasihti, avaldades sellega kaudselt positiivset mõju ka teistele regiooni telekomifirmadele.

Pärast TeliaSonera aktsiate ülevõtmispakkumise teatavakstegemist (14. aprill) oli täna esimene päev, mil Eesti Telekomi väärtpaber sulgus allpool Skandinaavia telekomikontserni ülevõtmispakkumise hinda, mis on 119,30 krooni (pakkumishind 111,3 krooni aktsia eest + 8 krooni aktsia kohta dividende).

Sampo Panga aktsiamaakler Kristian Miileni sõnul arvatakse turul, et TeliaSonera oma pakkumist ei tõsta. Samuti on võimalus, et TeliaSonera võib oma pakkumise edasi lükata.

TeliaSonera pakkumisteates on kirjas, et pakkumine kehtib siis kui telekomikontsern saab enda kätte vähemalt 85% kõigist Eesti Telekomi aktsiatest.

See tähendab sisuliselt seda, et Eesti riik peab endale kuuluvad 27,23% Eesti Telekomi aktsiapakist maha müüma. Samas on Eesti riik teatanud, et TeliaSonera pakkumine on nende jaoks liiga madal.

Siiski võib TeliaSonera miinimumosaluse nõudest enne 1. juunit ka loobuda. Sel juhul võib telekomikontsern Eesti Telekomi aktsiaid investoritelt ära osta ka siis, kui Eesti riik TeliaSonerale oma aktsiaid maha ei müü.

Reedel kiiremalt vajuma hakanud Hansapanga aktsia sulgus täna 93,88 kroonil ehk 3,5% miinuses. Suur langus saavutati juba esimese paarikümne kauplemisminutiga peale mida liikus aktsia päeva lõpuni stabiilselt.

Käivet tuli väga korralikud 62,6 mln krooni.

Kristian Miileni sõnul oli Hansapanga aktsia osas müügisurvet näha hoolimata tugevatest kvartalitulemustest juba möödunud nädalal.

5,95 ja 6 (93,10-93,88 krooni) euro vahel oli Nordea Pank ja Suprema juba ostmas näha, kuid Miileni arvates pole sellega müügiorderid lõppenud.

Üheks negatiivseks teguriks pidas maakler täna paari protsendi jagu miinuses liikuvaid välisbörse.

Hetkel kuum