Tööandjate Keskliit: Töötajate kaasamise seadus annab ametiühingutele põhjendamatu eelise

09. august 2004, 15:09

Eesti Tööandjate Keskliit ei kooskõlastanud sotsiaalministeeriumi poolt ettevalmistatud töötajate kaasamise seaduse eelnõu.

Eelnõu tagasi lükkamise põhjuseks on liidu teate kohaselt see, et eelnõus on töötajate esindajate valimisel ettevõtete töönõukogudesse antud põhjendamatu eelis ametiühingutele.

Töötajate kaasamise seaduse eelnõus sätestab Euroopa Liidu vastava direktiivi alusel ettevõtjatele kohustuse luua töönõukogud nendes ettevõtetes, mis annavad tööd rohkem kui 1000 töötajale ning tegutsevad vähemalt kahes ELi liikmesriigis. Töönõukogu moodustatakse emaettevõtja juures liikmesriigis tegutsevate tütarettevõtjate töötajate esindajatest.

Eelnõu annab Eestis vastavate esindajate määramise eelisõiguse ettevõtte ametiühingule, seades teised töötajate esindusvormid sellega ebavõrdsesse olukorda.

?Ametiühingute õiguste seaduslik põhistamine rikub väljakujunenud töötajate esindamise traditsioone,? ütles Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis. ?Paljudes ettevõtetes esindavad töötajaid suhetes tööandjaga ametiühingute asemel usaldusisikud,? lisas Kriis.

Kriisi sõnul sõltub töötajate esindaja esinduslikkus sellest, kui suurt osa töötajaskonnast reaalselt esindatakse. ?Töötajate usaldusisikutel, kes esindavad töötajaid sõltumatult ametiühingutest, on ettevõtetes töötajate ja tööandjate huvide tasakaalustamisel tihti paremad võimalused, kui jõuvõtteid kasutavatel ametiühingutel,? ütles Kriis

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing