Ülo Toomsalu • 11. august 2004 kell 6:00

PM: Leedo otsib võimalusi SLK tegevuse jätkamiseks

SLK omaniku Vjat?eslav Leedo sõnul otsib ettevõte võimalusi tegevuse jätkamiseks ajal, kui läbirääkimised Tallinna Sadamaga on aeglustunud.

Leedo sõnul tegutsesid Saaremaa Laevakompanii (SLK) ja Tallinna Sadam veel paar nädalat tagasi ühises rütmis ja kokkuleppele jõuti ka ühisfirma moodustamise baastingimustes, kirjutab Postimees.

«On see nüüd puhkuste aeg või hakkas politikaanlus taas majandusprotsessi üle domineerima, igal juhul on Tallinna Sadama seisukohad tänaseks muutunud ning läbirääkimised praegu seisavad,» nentis Leedo. «Mulle hakkab järjest enam tunduma, et see, mis saab praamiliiklusest mandri ja saarte vahel alates 1. oktoobrist, on ainult meie mure.»

Tallinna Sadam teatas eile, et ei soovi veel anda ametlikku kommentaari Lääne-Eesti saarte praamiühenduse teemal.

Tallinna Sadam ja liinide praegune operaator SLK on pidanud kõnelusi koostöö osas liinide edasiseks teenindamiseks, kuid sadama esindaja sõnul ei kommenteeri osapooled teemat enne lõpliku kokkuleppe sõlmimist.

Kaks nädalat tagasi teatas SLK, et rendib septembrist koos meeskonnaga Islandile praegu Rohuküla-Heltermaa liini teenindava parvlaeva St.Ola. Leedo sõnul on lepingutingimustes sisuliselt kokku lepitud ja laev läheb septembri teisel nädalal Islandi poole teele.

Rihvki sõnul peab ettevõte läbirääkimisi rakenduse leidmiseks ka teistele parvlaevadele.

SLK üritab ka mitmete teiste uute projektide kaudu maandada riske, mis tekivad operaatorlepingu lõppemisega septembri lõpus. SLK ja Ventspilsi sadam töötavad näiteks praegu Mõntu-Ventspilsi liini avamise nimel.

Hetkel kuum